Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Temel Destekte Geri Döndü, Dip İçeride mi?

Bitcoin’in fiyat rallisi, 48 bin dolar aralığında 200 günlük hareketli ortalama çizgisinde reddedildikten sonra yavaşladı.

1 Günlük Zaman Çerçevesi

Teknik Analiz Edris

MA200 reddinden bu yana fiyat daha da düştü ve şu anda 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalama çizgilerini yeniden test ediyor. Bu MA’lar, 50 günlük MA 100 günlük MA’nın üzerine çıktığından, son zamanlarda bir yükseliş çaprazı da bastı.

42 bin dolar seviyesi şu anda fiyatı tutuyor, aynı zamanda önemli bir yatay destek seviyesi. Bu seviye, birkaç hafta önce bir yükseliş kırılmasının ardından desteğe dönüşen bir dirençti.

Bununla birlikte, bu alan fiyatı tutamazsa, 36 bin dolarlık bölgenin yeniden test edilmesi olası bir senaryo olacaktır.

Öte yandan, fiyat bu destek seviyesinden toparlanırsa, 48 bin dolarlık bölge ve 200 günlük hareketli ortalama muhtemelen yeniden test edilecek.

4 Saatlik Zaman Çerçevesi

4 saatlik zaman diliminde, fiyatın büyük düşüş bayrağı formasyonunun tepesine ulaştıktan sonra, aşağı yönde reddedildiği ve daha düşük bir en yüksek ve daha düşük bir en düşük seviyeye ulaştığı açıktır.

Bu fiyat hareketi, ayıların şu anda piyasayı kontrol ettiğini ve ufukta yeni bir düşüş trendinin olabileceğini gösteriyor.

Bununla birlikte, 42 bin dolar seviyesi sağlam bir destek görevi görebilir. Yükseliş tarafından bakıldığında, kritik arz bölgesi 47 bin dolar civarında kalıyor ve bu da bir sonraki düşüş ayağını ve daha yüksek dipleri başlatabilir.

Düşüş senaryosunda, fiyat 42 bin dolarlık desteği kaybederse, 36 bin dolar seviyesinin yeniden test edilmesi ve düşüş bayrağının dibi yakın olacaktır. Bayrağın tabanından aşağı yönlü bir kırılma, onu doğrulayacak ve düşüş eğilimini devam ettirecek ve muhtemelen 33 bin doların altında yeni bir düşük seviye oluşturacak – son ayların en düşük seviyesi.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Sorumluluk Reddi: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırım alıp almama, satma veya elinde tutma konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız önerilir. Sağlanan bilgileri kendi sorumluluğunuzda kullanın. Daha fazla bilgi için Sorumluluk Reddi’ne bakın.

Kripto para grafikleri TradingView tarafından.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img