Bitcoin Fiyatını Düşüren 3 Neden

Kripto piyasası son 24 saatte 13 milyar dolar kayıp yasayarak Bitcoin fiyatı da dahil olmak üzere dijital varlıkların büyük bir çoğunluğunu kırmızının derinlerine indi İşte şu anda düşmesine sebep 3 şey.

Bugün ve dün gün boyunca, bitcoini  olan herkes muhtemelen paralarının değerinin önemli ölçüde düştüğünü fark etti – tam olarak% 5.26’nın üzerinde zarar gördü

Bitcoin fiyat düzeltmesi varlık ticaretinin 8.500 dolar civarında kalmasını sağladı  Toplumu şimdi rahatsız eden soru, bu fiyatın Marches’in 9.200 dolarlık direnç seviyesine geri dönecek mi?

Sağlıklı bir düzeltmeden sonra, bunun cevabı ‘muhtemelen’ .evet olacaktır  , şu anda bir avuç sell pozisyonda olan  kullanıcı  zararsız bir geri çekilmeden nakite  döndüğüne  dair endişeler artıyor.

PLUSTOKEN SCAM OLMASİ DÜŞÜŞÜ TETİKLEDİ Mİ?


Son zamanlarda Bitcoinst tarafından bildirildiği gibi , en az 11.999 Bitcoins, PlusToken dolandırıcılığından alınan tokenler bilinmeyen adreslere taşınmaya başladı – toplam değeri 107.000.000 doların üzerinde. Bu miktarın bölünmesi, düşüşün daha kolay olmasina neden oldu  Sahte Bitcoin’in bölünmesi, büyük satış siparişleri için hazırlandıklarının bir işareti olabilir ve bu da Bitcoin’in fiyat iyileşmesini engelleyecektir.

Damp gerçekleşmese bile, al sat yapan büyük kullanıcıların ihtiyati tüccarların daha istikrarlı değerli varlıklara yönelmesine neden oluyor olabilir.

CORONAVIRUS BITCOIN FIYATINA YANSİYOR MU?

Bu tartışmalı bir konudur, çünkü birçok analist geçmişte koronavirüsün bitcoin fiyatının yükselmesine yardımcı olacağını çünkü önde gelen varlığın geleneksel finans riskine karşı korunmak için fonlar tarafından kullanıldığını iddia etmiştir.

Ancak, Bitcoin’in son düşüş ve düşüşünün koronavirüs ile güçlü bir şekilde ilişkili olduğu konusunda endişeler var.

Coronavirüs, Bitcoin’i toplumun tahmin edemeyeceği şekilde etkilemiş olabilir. Topluluktaki bazı insanlar, koronavirüsün kripto olayları üzerindeki etkisinin ve madencilik tesislerinin bununla bir ilgisi olabileceğini öne sürüyor.

Bu hala oldukça spekülatif bir varsayımdır, çünkü madencilik kapatmasının Bitcoin talebindeki bir düşüşle ilişkili olduğuna dair çok fazla kanıt yoktur.
Gerçekte, madencilik kapilarinin Bitcoin’e olan ilgisini nasıl etkileyeceği kesin değil. Protokol, madencilik işleminin ağdaki mevcut hesaplama gücüne uyum sağlamak için her iki haftada bir değiştirilmesi zorluğunu tasarladı, yani kapakların işlem hızı üzerinde sınırlı bir etkisi var.

İdeal olarak, bu, Çin madencilik tesislerini kapatan koronavirüsün etkisinin protokol tarafından doğal olarak dengeleneceği anlamına gelecektir.
Bununla birlikte, insanlar daha geniş bir salgına hazırlanmak için fiat parası için damp yapmaya başladığından, koronavirüs için kripto para birimine olan talebi azaltan güçlü bir durum var.

Sizce Bitcoin’in fiyatını şu anda düşmesine sebep olan  en önemli şey nedir? Düşüncelerinizi yorum olarak aşağıya ekleyin!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yazar : Cenk G.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img