Bitcoin Fonu, Kanada’nın Lider Menkul Kıymetler Borsası’nda İşlem Yapan Halka Arzları Tamamladı

Bitcoin Fonu ilk halka arzını tamamladı ve Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda (TSX) de işlem görmeye başladı. Kayıtlar  ilk  önce reddedildiği için Bitcoin Fonu için uzun bir yol oldu. Duruşmadan sonra, Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu kendi lehine karar verdi.

TSX Borsasında Bitcoin Fon Ticareti

Kanada yatırım fonu yöneticisi 3iq Corp. Perşembe günü yaptığı açıklamada, Bitcoin Fonu’nun ilk halka arzını (IPO) tamamladığını ve 3iq Bitcoin Trust ile birleştiğini duyurdu. Sonuç olarak, Bitcoin Fonu’nun toplam varlığı yaklaşık 14 milyon ABD doları olan 1.491.800 olağanüstü A sınıfı üniteye sahiptir. Fonun prospektüsüne göre, A sınıfı birimler tüm yatırımcılar tarafından kullanılabilir. Fonun yatırım yöneticisi ve portföy yöneticisi olarak görev yapan 3iq, işlem başlamadan hemen önce detaylandırdı:

A sınıfı birimler bugün Toronto Borsası’nda QBTC.U sembolü altında işlem görmeye başlayacak.

2012 yılında kurulan 3iq şu anda dijital varlıklara, yıkıcı teknolojilere ve blockchain alanına odaklanıyor. TMX Group’un yüzde yüz iştiraki olan Toronto Menkul Kıymetler Borsası (TSX), Kanada’nın en büyük borsa ve piyasa değeri ile dünyanın 9. en büyük borsasıdır.
Bitcoin Fonu’nun yatırım hedefleri, yatırımcılara “dijital para birimi bitcoine maruz kalma ve ABD bitcoin dolar fiyatı fiyat hareketleri” ve “uzun vadeli sermaye piyasası  fırsatı” sunmaktır. Şirket, Bitcoin Fonu’na yatırım yapmanın “sadece yatırımlarının bir kısmının veya tamamının kaybını emme kapasitesine sahip yatırımcılar için uygun olduğunu” vurguladı. Fonun burada bulunan prospektüsüne göre, bu kapalı uçlu fon “bitcoin fiyatlarındaki kısa vadeli değişiklikler konusunda spekülasyon yapmayacak”.

Bitcoin Fonu BTC’nin Fiyatını Nasıl Hesaplar?

Bitcoin Fonu’nun prospektüsü, bitcoininin MV Index Solutions GmbH (MVIS) tarafından sağlanan MVIS Cryptocompare Kurumsal Bitcoin Endeksi (MVBTC) temelinde değerleneceğini detaylandırıyor.

Cryptocompare Perşembe günü bağımsız olarak MVIS Cryptocompare Kurumsal Bitcoin Endeksi’nin Bitcoin Fonu için 3iq Corp.’a lisanslandığını duyurdu. Bu endeks, yatırımcılara, Binance, Bitflyer, Bitstamp, Coinbase, Gemini, Itbit ve Kraken, Cryptocompare dahil olmak üzere seçilen üst borsalardaki bitcoin performansını izlemek için bir araç sağlamayı amaçlamaktadır.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img