Bitcoin hafta sonu 41.000 doların üzerinde tutunuyor, Tether yükseliş işaretleri gösteriyor | CryptoSlate

yayla

Bitcoin olarak (BTC) 41.000 dolar civarında dalgalanıyor, Tether genel olarak kripto için büyük hareketlerin gelebileceğini gösteriyor. Buna göre veri Analistlerden Santiment’e göre Perşembe ve Cumartesi, ağda etkileşime giren adresler açısından 2022’nin en büyük iki gününe sahipti ve ağ ile sırasıyla 83.000 ve 74.000 adres etkileşime girdi. Santiment, bu azalan durgunluğa dikkat edin, diyor. cıvıldamak.

Kripto piyasalarındaki hareketler sonucunda kripto piyasaları hangi yönde hareket edecek? USDT %100 doğrulukla tahmin edilemeyecek bir şey, ancak analistlere göre tarihsel olarak, kademeli olarak artan aktif adresler yükseliş işareti. Tek seferde devasa bir ani artış kümesi, biraz daha fazla oynaklık belirteci olabilir.

Hafta sonunu kapatmak için Bitcoin, Cumartesi günü 42.200 dolara kadar çıktıktan sonra geçici olarak 40.800 doların altına düştü. Santiment, “Fonlama oranları, yatırımcıların genellikle ani fiyat düzeltmelerine yol açan kaldıraç özlemi çektiğini belirlemede değerli oldu” diyor.

Bitcoin için dalgalı bir ay

Bitcoin, 24 Ocak’ta 34.000 $’ın altında yerel bir düşük seviyeye ulaştıktan sonra bu yıl kaybının bir kısmını geri aldı. Önde gelen kripto para birimi 10 Şubat’ta 45.000 doların biraz üzerinde işlem görüyordu, ancak 24 Şubat’ta 35.000 doların biraz altına düştü. Bu yerel düşükten bu yana, bitcoin yine Mart başında yaklaşık 45.000 dolara ulaşan yerel bir yüksek seviyeye ulaştı. Basın zamanında bitcoin 40.900 dolardan işlem görüyor.

10 BTC veya daha düşük Bitcoin adresleri Mayıs 2021’den bu yana ağ arzının daha fazlasını biriktiriyor. Bu adresler, Kasım 2020’de tutulan tüm zamanların en yüksek %14,56’sını kırmaya çok yakın. Bu arada, 10 BTC’ye sahip adresler BTC veya daha fazlası kaymaya devam ediyor. Bu eğilim, tüketicilerin satışları istiflediğini, daha büyük sahiplerin ise bir dereceye kadar sattığını gösteriyor.

Sonuç olarak, bitcoin için dalgalı bir ay oldu, ancak piyasa değerine göre önde gelen kripto para birimi, Ukrayna’daki savaştan veya yasal veya makroekonomik olaylardan çok fazla zarar görmemiş gibi görünüyor. Bitcoin, yazının yazıldığı sırada günlük %1 düştü, ancak haftada %8.2 arttı. Uzaklaşırken, bitcoin geçen yıl 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 dolardan hala %40 aşağıda.

Ethereum için birkaç yükseliş işareti

Santiment’e göre, Salı günü piyasanın Ethereum tarafında, 1 milyon dolar veya daha fazla değerinde 1.603 Ethereum işlemi vardı. verive eterin fiyatı (ETH) o zamandan beri %18 arttı. Benzer şekilde, 24 Şubat’ta değeri bir milyon doların üzerinde olan 2.609 işlem gerçekleşti ve fiyatların bir sonraki hafta %27 oranında artmasını sağladı. Santiment’in belirttiği gibi, Ethereum balina işlemleri arttığında fiyatlar tarihsel olarak yükselir.

Ethereum için bir başka olumlu işaret, Ethereum’un iş kanıtı konsensüs mekanizmasından hisse kanıtı mekanizmasına geçeceği zaman Fırın kanıtı test ağının birleştirme testini başarıyla tamamlamasıdır. Kristal kürede her şey göründüğü gibi, birleşme için her şey sıralanır. Haziran ayında meydana gelir. Ether sahipleri muhtemelen birleştirme etkinliğinde fiyatlandırıyor.

Bu arada, Ethereum, 15 Mart’ta tek bir gün içinde merkezi borsalardan çekilen 180.000’den fazla ETH ile 2022’de borsalardan en büyük ether çıkışını gördü. veri IntoTheBlock’tan.

NFT’ler eter yakıyor

Geçen yıl Ekim ayında bu kadar büyük bir ether sol borsası, on gün içinde %15’lik bir fiyat artışından önceydi. Ayrıca, Lido’nun stETH sıvı stake havuzuna 190.000 ETH yatırıldı, ETH, birleşmeden altı ay sonrasına kadar geri çekilemez.

Ayrıca, EIP-1559’un uygulanmasından bu yana yakılan kümülatif ETH miktarı yakın zamanda 2 milyonu aştı ve toplam değeri 5,86 milyar dolar oldu. NFT ticaret faaliyeti, piyasaya sürülmesinden bu yana en büyük eter yakıcı olmuştur. EIP-1559.

NFT pazarı Açık deniz tek başına aktivite 230.000 ETH’nin dolaşımdan çıkmasına neden oldu. Olarak NFT hacimler Ocak ayında zirve yaptı, etherin net ihracı neredeyse negatif %2 ile tarihi düşük seviyelere düştü.

Yukarıdakilerin tümü, 2 Mart’tan bu yana ilk kez eterin 2,900 doların üzerine çıkmasına neden oldu ve balina işlemleri büyük bir hızla artıyor. veri Santiment’ten. 17. Perşembe, Ukrayna’daki savaşın başlamasından bu yana Ethereum ağında 100.000 doların üzerinde değere sahip 7.000’den fazla işlemin yapıldığı ilk gündü.

24 Ocak’ta 2,200$’lık yerel dip seviyesinden ve bir ay sonra 2,365$’lık başka bir yerel dipten, ether, yazının yazıldığı sırada 2.928$’a yükseldi. Eter, geçici olarak Şubat ortasında birkaç kez 3.000 doların üzerine çıkmayı başardı.

Geçen haftanın kazananı AVAX

Basın zamanında, eter son 24 saatte %2,9 ve haftada %15,9 arttı. 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.878’den bu yana, ether %40.4 düştü.

Piyasa değerine göre ilk on kripto para birimi arasında, iyi bir hafta oldu. Geçen ay kriptonun sevgilisi, Terra’nın LUNA Yedi numarada yer alan token, 9 Mart’ta belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 103,88 dolardan bu yana hardalının bir kısmını kaybetti, ancak yazının yazıldığı sırada hala 94,84’te işlem görüyor. LUNA, son 24 saatte %4,1 ve haftada %9 arttı.

Geçen hafta ilk on token arasında gerçek kazanan Avalanche (AVAX), on numarada yer aldı. “Ethereum katili” katman-1 blok zinciri jetonu, haftada %33.7 arttı.

Günlük özetinizi alın Bitcoin, DeFi, NFT ve Web3 CryptoSlate’den haberler

bir Köşe Kripto Pazarında 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedinSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img