Bitcoin İşlem Hacmi Düşük Seviyelerde Kalmaya Devam Ediyor

Veriler, Bitcoin ticaret hacminin bu hafta düşük seviyelerde kalmaya devam ettiğini ve kripto fiyatındaki son ralliyi zayıflattığını gösteriyor.

Bitcoin Spot İşlem Hacmi Son Zamanlarda Düşük Değerlerde Sabitlendi

En son haftalık rapora göre Gizemli AraştırmaBTC spot hacmi bu hafta nispeten düşük değerlerde istikrar kazanmaya devam etti.

“Günlük işlem hacmi”, herhangi bir günde ağda işlem gören toplam Bitcoin miktarını ölçen zincir üstü bir göstergedir.

Bu metriğin değeri yükseldiğinde, şu anda zincirde daha fazla sayıda jeton hareket ediyor demektir. Bu, yatırımcılar kripto ile daha fazla ilgilendikçe ağın daha aktif hale geldiğini gösteriyor.

Öte yandan, Bitcoin hacmindeki bir düşüş, piyasa faaliyetinin düştüğünü gösteriyor. Böyle bir eğilim, madalyonun etrafındaki genel ilginin şu anda düşük olduğu anlamına gelebilir. Bu aynı zamanda yatırımcıların hamlelerini yapmadan önce fiyatın belirli bir seviyeye ulaşmasını bekledikleri anlamına da gelebilir.

İlgili Okuma | Bitcoin Aylık Çıkışları Tarihsel Olarak Yüksek Değere Ulaşıyor

Şimdi, geçen yıl boyunca BTC işlem hacmindeki eğilimi gösteren bir grafik:

Göstergenin değeri son zamanlarda yatay hareket ediyor gibi görünüyor | Kaynak: Arcane Research’ün Haftalık Güncellemesi – 13. Hafta, 2022

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, Bitcoin işlem hacmi bir süredir istikrar kazandı ve bu hafta da bu eğilimi devam ettirmiş görünüyor.

Bu, hacimlerin son zamanlarda daha fazla düşmediği anlamına gelse de, değerleri geçtiğimiz haftalarda oldukça düşüktü.

İlgili Okuma | Bitkeep, Bitcoin Sahiplerine Sorunsuz Bir Çapraz Zincir Takas Deneyimi Getiren Bitcoin 2022’nin Sponsoru Oldu

Herhangi bir büyük fiyat hareketinin sürdürülebilir olması için çok sayıda tüccarın katılımını gerektirdiğinden, Bitcoin değerindeki en son ralli, son zamanlardaki düşük hacimler nedeniyle zaten ivme kaybetti.

BTC Fiyatı

Yazma sırasında, Bitcoin’in fiyatı son yedi gün içinde %5 düşüşle 44.8 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto %13 değer kazandı.

Aşağıdaki grafik, son beş gün içinde madeni paranın fiyatındaki eğilimi göstermektedir.

BTC’nin fiyatı son yirmi dört saat içinde düşmüş gibi görünüyor | Kaynak: TradingView’de BTCUSD

Birkaç gün yatay hareket ettikten sonra, Bitcoin fiyatı bugün tekrar 45 bin dolar seviyesinin altına düşmüş görünüyor.

Şu anda, yukarı doğru momentumun kriptoya ne zaman dönebileceği belli değil. Ancak bir şey açık görünüyor, herhangi bir yeni rallinin artan işlem hacimleriyle desteklenmesi gerekecek, aksi takdirde bu ralli de çok geçmeden kıvılcımını kaybedecek.

Unsplash.com’dan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan çizelgeler, Arcane Research

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img