Bitcoin İşlem Hacmi Düşüyor, Ralli Halihazırda Buharı Kaybediyor mu?

Veriler, Bitcoin ticaret hacminin son zamanlarda daha da düştüğünü gösteriyor ve bu da son rallinin hız kaybediyor olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin Spot İşlem Hacmi Bu Hafta Düşmeye Devam Ediyor

En son haftalık rapora göre Gizemli AraştırmaBTC spot hacmi geçen hafta daha fazla düşüş gözlemledi.

“İşlem hacmi”, herhangi bir günde spot işlemlerde yer alan toplam Bitcoin miktarını ölçen bir göstergedir.

Bu göstergenin değeri yükseldiğinde, artık daha fazla madeni paranın el değiştirdiği anlamına gelir. Bu eğilim, ağın daha aktif hale geldiğini gösteriyor.

Genellikle yüksek hacimler, büyük fiyat hareketlerini zorlamak için ideal bir ortam oluşturur. Bunun nedeni, bu tür hareketleri sürdürmek için piyasada yer alan çok sayıda tüccara ihtiyaç duymanızdır. Bu, tam olarak metriğin yüksek değerlerinin temsil ettiği şeydir.

İlgili Okuma | Veriler: Bitcoin Uzun Vadeli Sahip Arzı Ekim’in En Yüksek Seviyesinden Bu yana Durgunlaştı

Öte yandan, azalan hacimler, Bitcoin ağının devre dışı kaldığı anlamına geliyor. Böyle bir eğilim, şu anda yatırımcılar arasında kriptoya genel bir ilgisizliğin işareti olabilir.

Şimdi, geçen yıl boyunca BTC İşlem Hacmindeki eğilimi gösteren bir grafik:

Bitcoin Ticaret Hacmi

The indicator's value seems to have been declining recently | Source: Arcane Research's The Weekly Update - Week 11, 2022

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, Bitcoin günlük hacmi bir süredir düşüşte. Son yedi gün içinde bu düşüş trendi devam etmiş görünüyor.

7 günlük ortalama spot hacmi şu anda sadece 4 milyar dolar civarında. Geçen hafta, metriğin değeri yalnızca bir günde 7 milyar dolara yükseldi.

İlgili Okuma | Bitcoin Yükseliş Sinyali: Döviz Rezervi Geçen Hafta 50k BTC Daha Kaybetti

Fiyat aktivitesi, daha fazla yatırımcıyı cezbettiği için genellikle göstergeyi canlandırıyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in değerinin son birkaç gün içinde keskin bir yükseliş gözlemlemesine rağmen, piyasa faaliyeti son zamanlarda oldukça düşüyor.

Tüccar eksikliği, bu rallinin daha fazla yürümeyeceği anlamına geliyor. Son trendlerin çoğunda olduğu gibi, kripto paranın fiyatı herhangi bir gerçek hareket yakalamak yerine şimdi konsolide etmeye başlayabilir.

BTC Fiyatı

Yazma sırasında, Bitcoin’in fiyatı son yedi gün içinde %5 artışla 42,2 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto kazançlarda %10 biriktirdi.

Aşağıdaki grafik, son beş gün içinde madeni paranın fiyatındaki eğilimi göstermektedir.

Bitcoin Fiyat Tablosu

Looks like the price of BTC broke past the $43k mark yesterday | Source: BTCUSD on TradingView

Grafiğin gösterdiği gibi, Bitcoin rallisi, ticaret hacminin belirttiği gibi, şimdiden hız kaybetmeye başlamış gibi görünüyor.

Featured image from Unsplash.com, charts from TradingView.com, Arcane Research

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img