Bitcoin Madencileri Holdinglerini Toplu Olarak Boşaltıyor – BTC Fiyatı İçin Kötü Bir Alamet mi? ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

Bitcoin madenciliği kavramı ortaya çıktığından beri, Bitcoin madencileri faaliyetlerinin gelirlerini biriktirdiler. Önemli nakit akışları nedeniyle, bu madenciler, çalışmaya devam ederken Bitcoin madenciliğinden elde ettikleri zulanın önemli bir miktarını tutabildiler. Bununla birlikte, son piyasa eğilimleri, bitcoin madenciliğinin karlılığında bir düşüşe neden oldu ve madencileri BTC rezervlerinden yararlanmaya ve ayakta kalmak için satmaya zorladı.

Bitcoin şu anda 30.000 doların altında işlem görüyor ve madenciler, operasyonlarını finanse etme yeteneklerini tehlikeye atmadan BTC’yi elinde tutmayı daha zor buluyor. Bitinfocharts’tan alınan verilere göre, Bitcoin madenciliği karlılığı 2020’nin ortasından bu yana en düşük seviyelerine düştü ve Bitcoin fiyatları o zamandan beri benzer düşük seviyelerde seyrediyor. Sonuç olarak, bir dizi tanınmış bitcoin madenciliği işletmesi, BTC varlıklarının bir kısmını sattıklarını veya satacaklarını açıkladı.

Bitcoin madencileri neden satıyor?

Compass’a göre, borsalara madenci akışları, Coinmetrics verilerine dayanarak Ocak ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Satışı, önümüzdeki ay Bitcoin değerlerinde önemli bir düşüş izledi ve Mart ayında bir miktar rahatlama oldu.

Bitcoin madencileri varlıklarını boşaltıyor. (Kredi: Pusula Madenciliği)

Kanadalı bir madenci olan Cathedra, kripto varlığını satan en son madenciydi. Madenci, en son kazanç raporunda, Mayıs ayında neredeyse tüm varlıklarını toplam 8,8 milyon dolara 235 BTC sattığını belirtti. İşletmeye göre, işlemler daha fazla fiyat düşüşlerinden “kendini izole etmek” için yapıldı.

Geçen ay bir kazanç çağrısı sırasında, en büyük Bitcoin madencilerinden biri olan Marathon Digital, bazı bitcoin varlıklarını tasfiye etmesi gerekebileceğini söyledi. Marathon Digital şu ​​anda çoğunluğu yaklaşık iki yıldır elinde tuttuğu yaklaşık 9.600 BTC’ye sahip. Ancak, hesap günü yaklaşıyor ve büyük şirketler bile BTC’lerinin bir kısmını satmak zorunda kalacak gibi görünüyor.

Reklam &nbsp &nbsp

Madencilik Hala Kârlı mı?

Bitcoin madenciliği hala karlı, ancak Bitcoin’in fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinden %50’den fazla düştüğü için kar marjı önemli ölçüde azaldı. Madenciler şu anda Bitcoin 68.000 dolardan satıldığından %50 daha az nakit akışı sağlıyor.

Ayrıca, günlük madenci gelirleri hala minimum düzeyde. Bu rakamlar düşük kalsa da, geçen hafta yüzde 4.50 artarak 26.706.581 dolara yükseldi. Bunun nedeni, geçen hafta hem ortalama işlem değerinin hem de günlük işlemlerin azalmasıdır. Piyasa durumu düzelene kadar, Bitcoin madencilerinin kâr elde etmesi için zor bir zaman olması muhtemel.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img