Bitcoin Tarihi Zirveye Mi Hazırlanıyor Büyük Haraket Yakında Geliyor Mu?

Bitcoin Fiyat Analizi

Geçen Perşembe günü, Bitcoin, aşağıdaki 4 saatlik grafikte görülebileceği gibi, aynı haftanın ikincisi olan bir üçgen paterni çıkardı. Patlama, 400 $ ‘lık bir fiyat kazancı başlattı ve 9000 $’ lık gösterge seviyesini geçti.

Geçtiğimiz iki gün boyunca, 9K $ işaretinin üzerine çıktıktan sonra, Bitcoin ticaretinin 9000 $ ile 9200 $ arasında sıkı bir aralıkta olduğunu gördük.

Wall Street ve küresel pazarlar son iki günlük ticarette% 5 daha fazla çökerken, Bitcoin piyasalarla olan son korelasyonunu başarıyla ayırdı ve şimdi tüm gözler birincil kripto para biriminde – Bitcoin Gold gibi gerçek bir güvenli cennet mi? değil?

Grafiklere geri dönelim: RSI göstergesinin 50 civarında konsolidasyonu ile birlikte , son zamanlarda azalan işlem hacmi, büyük bir hareketin geleceğini öngörüyor.

Gelen hareketin yükseliş ya da düşüş yönünde olup olmayacağını söylemek için henüz erken; ancak, 9200 doların üzerinde veya 9000 doların altında bir kırılmanın Bitcoin fiyatı için kısa vadeye karar vermesi muhtemeldir.

Toplam Piyasa Değeri: 263,7 milyar dolar

Bitcoin Piyasa Değeri: 166.7 milyar dolar

BTC Dominans Endeksi:% 63.2

* CoinGecko’dan veriler

İzlenecek Temel Seviyeler ve Sonraki Olası Hedefler

– Destek / Direnç seviyeleri: Yukarıda belirtildiği gibi, Bitcoin 9000 dolar ile 9200 dolar arasında işlem görüyor.

Yukarıdan, ilk direnç seviyesi 9200 $. Ayrıca, günlük grafikte işaretlenen bir orta vadeli azalan trend çizgisi ile birlikte 50 günlük hareketli ortalama çizgi (pembe, ~ 9310 $) olan 9300 dolar. Son ikisinin parçalanması durumunda, bir sonraki direnç 9400 dolar ve 9600 dolar.

Aşağıdan, ilk destek seviyesi 9000 dolar. Daha aşağıda 8800 $ ve 8700 $ yer almaktadır, bu da 200 günlük hareketli ortalama çizgisidir (aşağıdaki günlük grafikte açık yeşil olarak işaretlenmiştir). Bir sonraki destek, 8500 $ destek seviyesinden önce 8650 $ ‘da (geçen haftanın en düşük seviyesi) yatmaktadır.

– RSI Göstergesi: Yukarıda belirtildiği gibi, momentum göstergesi 50 kritik seviyede sıkışmıştır. Bu, düşüş eğilimi ile yükseliş momentumu arasında bir dönüm noktası.

– İşlem hacmi: Yukarıda tartışıldığı gibi, işlem hacmi düşüyor ve olası bir yükseliş hareketi olduğunu gösteriyor.

BTC / USD BitStamp 4 Saatlik Grafik

BTC / USD BitStamp 1 Günlük Grafik

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img