Bitcoin, Tehlike Yaklaştı Son Durum Nedir

Bitcoin fiyatının geçen ayki kayıplardan kurtulmak için aylarca konsolide edeceğini iddia ediliyor

  • Fundstrat’a göre, Bitcoin’in yarılanması yaklaşması beklenirken, BTC’nin fiyatı 3.000 ila 6.000 dolar arasında olabilir.

Yatırım şirketi Fundstrat Global Advisors , Bitcoin’in mevcut durumu ve önümüzdeki aylardaki görünümü hakkında bir rapor yayınladı Raporlar dün, BTC fiyatının yükseldiği 19 Mart’ta yayınlandı. O zamandan bu yana BTC, yaklaşık 6.900 dolara %21 kâr elde etti. Topluluk , Bitcoin’in S&P 500 gibi geleneksel pazarlardan ayrılması hakkında spekülasyon yapmaya başladı.

Ancak, son 24 saat içinde BTC fiyatı, piyasaya sürüldüğünde %10.46 düşerek 5.945 dolar’a düştü. Haftalık grafikte hala %8.36 kazanç göstermesine rağmen, aylık grafik %37.56 kayıpla kırmızı renkte görünüyor. Böylece, BTC son birkaç gün içinde aşırı derecede uçucu olmaya devam etmektedir.

 

Artan oynaklık ve Bitcoin’in potansiyel geri kazanımı

Artan oynaklık bir Chainalysis raporu ile tutarlıdır . Araştırma şirketi, Koronavirus pandemisini çevreleyen belirsizliğin kripto pazarını olumsuz yönde etkilediğini ve davranışını tahmin etmeyi zorlaştırdığını belirtti.

Aşağıdaki grafikte görülebileceği gibi, oynaklık Mart ayının başından bu yana artmıştır. BTC, Bitcoin’in fiyatı yaklaşık 8.000 dolardan 3.700 dolara düştüğünde 12 Mart’ta en kötü kazalarından birini yaşadı.

Ancak Fundstrat analisti de iyimser olmak için bir neden buldu.  Sluymer’e göre Bitcoin, 200 haftalık ortalamasının üzerinde kalmayı başardı:

  • Şimdilik teknik olarak yine Bitcoin’e dibe inmeye çalıştığı şüphesinin faydasını vereceğiz, ancak Bitcoin’in şu andaki teknik hasarı onarmak için muhtemelen aylarca konsolidasyona ihtiyacı olacağını kabul edeceğiz.

Öte yandan, Luno borsasında iş geliştirme başkanı Vijay Ayyar’a göre grafik, BTC için 5.000 doların altında büyük bir talep olduğunu gösteriyor. Ayyar’a göre bu, bu işaretin altında “satıcıların tükenmesi” olduğunu gösteriyor. Ayrıca, madencilik operasyonlarının teslim edilmesine ve Bitcoin’in hash oranındaki azalmaya atıfta bulundu:

Bu fiyatlar potansiyel olarak birçok madencinin işletme maliyetinin altındaydı ve hash oranlarının düştüğünü gördük. Madenciler de Bitcoin’i böyle fiyatlarla satın almaktan daha iyi durumdalar, bu yüzden bu yön de olabilir.

Bitcoin’in hash oranı son 3 ay içinde en düşük seviyelerini kaydetti ve 19 Mart’ta 82,2 TH / s seviyesinde kaldı. Bir sonraki Bitcoin Halving, kapitülasyon sayısını artırabilir . Ayyar, Halving’e yaklaştıkça BTC’nin düşüp 3.000 dolar ile 6.000 dolar arasında bir fiyat aralığı bulabileceğini söyledi.

Bu klasik bir yeniden dağıtımdır ve gelecekteki Bitcoin fiyat eylemi ve ileriye doğru yükseliş ivmesi olsaydı çok sağlıklı olurdu.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img