Bitcoin’de Gerçekleşecek Büyük Bir Hareket mi?

Bitcoin fiyatı düşmeye devam ediyor, ancak aktivite ve yatırım ilgisi büyümeye devam ediyor. Analistler piyasanın toparlanmaya devam etmesi konusunda iyimser, ama boğalar ne zaman dönecekler?

Bitcoin, 20 Şubat’ta bir düzeltme başlattı ve bu da birçok yatırımcının 10 bin doların üzerinde kalmasını umduğunu hayal etti. Bununla birlikte, fiyat Mart ayının başından beri yavaşça yükseldi.

Analist DonAlt, Bitcoin’in yakın dönemde açık bir şekilde bir dönüm noktasında olduğunu tahmin ediyor, ancak genel göstergeler hala yukarı yönlü fiyat hareketi öneriyor.

Mevcut tekniklerden elde edilen önemli bir paket, Bitcoin fiyatının Şubat ayındaki fiyattan çok daha az değişken olmasıdır. Bu tip fiyat konsolidasyonu genellikle kayda değer bir harekete neden olur. Ayrıca, mevcut piyasa koşulları, fiyatların Mart ayına göre artmaya başladığı ve Temmuz ayına kadar devam ettiği önceki yıllara benzer.Ayrıca, birçok yatırımcı bu fırsatı beklediği için altcoinlere olan ilginin artmaya devam ettiğini belirtmek gerekir.

Örneğin Ethereum, son yirmi dört saat içinde yapılan bir düzeltmeye rağmen, son birkaç gün içinde Bitcoin’den çok daha iyi performans gösterdi. Böylece, genel ruh hali çok olumlu kalır.

YARDIMCI FAKTÖRLER PAZARI ETKİLEYECEK

Kullanım ve evlat edinme ile ilgili son haberler olumlu olmuştur ve bu durum piyasa faaliyetlerini açıkça etkilemektedir. Hindistan Yüksek Mahkemesi’nin kripto ve bankacılık lehine verdiği karar, fiyatların sadece geçici olarak düşmesine neden oldu. Bunun da uzun vadeli bir etkisi olacaktır.

Birçok blockchain platformunda ağ etkinliğinde önemli bir artış da görülebilir. Bitcoin madenciliği her zaman en yüksek seviyededir ve Bitcoin ağında hareket eden işlemlerin sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Genel blockchain ağ etkinliği, bir yıl öncesine göre önemli ölçüde daha yüksektir.

Tüm piyasa analizlerinin üzerinde durulması yaklaşmakta olan Bitcoin bloğunun yarıya inmesidir. Tüm analistler, Bitcoin arzını azaltarak fiyatın daha yüksek hareket edeceği konusunda hemfikir. Yarılamanın genel kripto alanı üzerindeki etkisi bilinemez, ancak bir dezavantajı görmek zordur.

Kısa vadeli fiyat iyileşmesi kesin olmaktan uzak olsa da, Bitcoin’in yan hareketinin yakında sona ereceğinden şüphe yok. Daha yükseğe çıkmak, boğa piyasasının başladığına dair artan kanıtlara açıkça katkıda bulunacaktır.

Yazar : Nilhan TUNC

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img