Bitcoin’e Amerika Etkisi

Bitcoin, ABD 2 trilyon dolar ile ekonomiyi sel baskınına uğrattı

ABD Senatosu, koronavirüs, büyük hisse senedi endeksleri ve Bitcoin rallisinin etkilerini dengelemek için 2 trilyon dolarlık bir mali teşvik paketini kabul etti.

ABD nihayet bir teşvik paketi üzerinde anlaştı.  Koronavirüs serpintiğini azaltmak için ekonomiye 2 trilyon dolar enjekte edecek.  Asya ve Avrupa’daki geleneksel borsa endeksleri ve kripto para piyasaları haberlerde toplanıyor.

Bloomberg, Çarşamba sabahı erken saatlerde ABD hükümetinin muhalif üyeleri arasında çığır açan bir anlaşmanın gerçekleştiğini bildirdi.

Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell Senato katında “Sonunda bir anlaşmamız var,” dedi.  “Sonunda ülkeye teslim edeceğimiz için çok mutluyum.”

Bu paket, şirketleri kurtarmak ve kredileri geri almak için 500 milyar dolarlık bir alanı kapsıyor.  Küçük işletmelere yardım etmek için 350 milyar dolar daha ayrıldı.  Ve hastaneler için 150 milyar dolar ve malzeme ve teçhizat gibi sağlık hizmetleri.  Doğrudan ödemeler açısından, paket her düşük / orta gelirli Amerikalı yetişkine çocuk başına fazladan 500 $ ile 1.200 $ koyuyor.

Asya piyasaları haberlere olumlu yanıt verdi ve Tokyo’nun Topix endeksi% 6,9 arttı.

Avrupa’da, Stoxx 600% 4.4 ve İngiltere FTSE 100% 4.5 arttı.

Bitcoin’in fiyatı bu sabah haberlerin yayınlanmasından bu yana% 5 oranında eklendi.  Bu, iyileşmeyi 4.500 $ ‘ın en düşük seviyelerinden artırdı.  Genellikle geleneksel pazarlarla ilgisi yok gibi görünse de, son haftalarda daha fazla çakışma olduğunu göstermiştir.

ABD piyasaları, anlaşma öncesinde dün yükseldi ve piyasalar neredeyse tamamlandığını düşünüyor.  Dow dün% 11’lik bir düşüş kaydetti.  Benzer şekilde S&P 500, 12 yıldaki en önemli tek günlük kazancı gösterdi.  ABD piyasaları bugün henüz açılmadı.

Ancak, Bitcoin dünyasındaki kişiler ani yeni dolar akısının doların değerini düşürüp düşürmeyeceğini merak ediyor.  “Fiat para birimlerinin ve 2 trilyon dolarlık platin paraların şişirildiği bir denizde, aslında her ay ne kazanıyorsunuz?”  Blockstream STK, Twitter’da iki trilyon dolarlık jeton oluşturma teklifinden bahsetti.

Arka brülör koymak dijital dolar

Decrypt tarafından bildirildiği gibi, dijital dolar düşüş önerisi dün koronavirüs ekonomik teşvik faturasından düştü.  Hüküm, işletmeler ve bireyler için acil durum fonlarını hızlandırmak için dijital fiat para biriminin üretimine tanık olacaktı.

Dijital para birimlerinin farkındalığını artırmış olsa da, bazıları bir pandemi ortasında böyle bir girişime girişme anlayışının ötesinde olduğunu söyledi.

Parasal ekonomi ve Bitcoin analisti John Koning, “Bir ödeme sisteminde gizlice bir sağlık krizini kullanmak. Bu platformu kurduklarında (yıllar alabilir) virüs çoktan geçmiş olacak.” Dedi.

Bununla birlikte, ABD Senato Komitesi Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi tarafından dün yayınlanan yeni bir yasa tasarısı, bunun dijital doların son göreceğimiz olmadığını gösteriyor.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img