Bitcoin’in Konsolidasyonunun FOMC Toplantısının Ardından Büyük Hareketle Sona Ermesi Muhtemel: BTC Fiyat Analizi

2022’nin başından beri, bitcoin fiyatı bir aralık içinde işlem görüyor ve iki kritik arz ve talep seviyesi oluşturuyor. Aşağıdaki analiz, bu aralığı oluşturan arz ve talep bölgelerini belirlemeyi ve ayrıca Uzun Süreli Sahiplerin karlılığı veya LTH-SOPR metriğine dayalı olarak 2021-2022 piyasa davranışını doğrulamayı amaçlamaktadır.

Günlük Grafik

Teknik Analiz Gönderen: Shayan

Aşağıda gösterildiği gibi, bu dönem boyunca piyasa davranışına bağlı olarak, büyük likidite (zarar durdurma emirleri) 45 bin dolarlık direnç seviyesinin üzerinde ve ayrıca 34 bin dolarlık destek bölgesinin altında bulunuyor. Piyasa genellikle olası bir sağlıklı dalgalanmaya başlamadan önce likiditeyi emer.

Faiz oranları ve ABD para arzının büyümesi/basımı ile ilgili bazı kritik kararları alacak olan yarınki FOMC toplantısı nedeniyle piyasa belirsizlikle karşı karşıya.

Toplantı her iki taraf için de bu karışıklığa son verebilir; ancak yön yukarı ise, ilk büyük direnç RSI göstergesinde (aşağıdaki grafiğin alt kısmı) görülen belirgin azalan trend çizgisidir.

4 Saatlik Grafik

Öte yandan, 4 saatlik kısa vadeli zaman diliminde 37 bin dolarlık destek alanı sağlam bir destek seviyesi olarak kendini kanıtlayarak BTC’nin daha düşük seviyelere düşmesini engelliyor.

Düşüş eğilimi olması durumunda, bakılması gereken seviye 37 bin dolar. Ayrıca, azalan trend çizgisinin, daha düşük zaman dilimlerinde fiyat için birincil direnç olduğunu belirtmekte fayda var.

Onchain Analizi: Bitcoin SOPR Oranı (LTH-SOPR / STH-SOPR)

Onchain Analizi: Edris

Kısa vadeli ve uzun vadeli sahiplerin davranışlarını analiz etmek genellikle yararlı bilgiler sağlar. bu SOPR Oran, belirli bir pazarda uzun vadeli veya kısa vadeli sahiplerin mevcut hakim satıcılar olup olmadığını belirlemek için kullanılan zincir üstü bir ölçümdür.

Bu metrikteki bir artış, uzun vadeli sahiplerin kısa vadeli sahiplerinden daha yüksek oranda kar elde ettiğini gösterir. Bu grup, boğa piyasalarında kazançlar elde ederek güç kazanma eğilimindedir ve ardından kısa vadeli sahipleri panik satışına başladığında düşüş trendi sırasında birikmeye başlar.

Grafiğin gösterdiği gibi, uzun vadeli yatırımcılar, tüm zamanların en yüksek seviyesi 64 bin dolar olana kadar boğa piyasası sırasında dağıtım yapıyorlardı. Mayıs 2021 kazasından sonra bugüne kadar devam eden uzun bir birikim dönemine başladılar.

Bununla birlikte, Eylül ve Kasım 2021’de, piyasa tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolara doğru yükselirken uzun vadeli sahipler kar elde etmeye başladıkça metriğin tekrar yükseldiği kısa bir dönem oldu.

SOPR Oranı şu anda küçük bir yükselişin ardından konsolide oluyor, bu nedenle bu ani yükselişin bir yükseliş trendinin başlangıcı olup olmadığını belirlemek için izlenmelidir, bu da uzun vadeli yatırımcıların teslim olduğunu gösterir.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu)

Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve ilk ay Binance Vadeli İşlemlerinde 100$ ücretsiz ve %10 indirimli ücret almak için bu bağlantıyı kullanın (şartlar).

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve depozitolarınızdan 7,000$’a varan PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın.

Sorumluluk Reddi: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırım alıp almama, satma veya elinde tutma konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız önerilir. Sağlanan bilgileri kendi sorumluluğunuzda kullanın. Daha fazla bilgi için Sorumluluk Reddi’ne bakın.

Kripto para grafikleri TradingView tarafından.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img