Bitfinex Spin-Out, Fonların Yeni Merkezi Olmayan Borsası için Sıralandığını Söyledi

Bitfinex ile inkübe edilen DeversiFi, ticaret stratejilerini rakiplerden koruyabilen bir gizlilik katmanı sayesinde yeniden serbest bırakılan merkezi olmayan borsalarının (DEX) kurumlardan ilgi aldığını iddia ediyor.

Bir DeversiFi sözcüsü, firmanın Çarşamba günü hayata geçirilen yeni yazılım uygulaması DeversiFi 2.0‘ın uygulanmasının ardından borsaya entegre olmakla ilgilenen “önemli bir parasal boru hattı” bulunduğunu söyledi.

Belirli ayrıntıları açıklamasalar da, sözcü şunları söyledi: “70 fondan ve büyük tüccarlardan ilgi duyuyoruz ve lansman sırasında veya etrafında DeversiFi 2.0’da işlem yapmaya hazır 18 fonumuz var.”

Bu fonların en küçüğü yaklaşık 1 milyon dolarlık yönetim altındaki varlıklara (AUM) sahipken, daha büyük müşterilerin bazılarında “on milyonlarca insana” AUM vardı. Bir sözcü, bazı kurumsal müşterilerin DeversiFI 2.0‘ı “merkezileştirilmiş olandan merkezi olmayan ticaret alanına geçmek için önemli bir köprü” olarak gördüğünü söyledi.
Londra merkezli bir ekiple DeversiFi, 2017’de Bitfinex tarafından inkübe edilen bir borsa olan Ethfinex olarak başladı. Ağustos 2019’da ortaya çıktı ve yeniden markalaştı.

2.0 uygulaması, kullanıcılara ölçeklenebilirlik ve gizlilik sağlamak üzere tasarlanmıştır. Zk-STARK’ın gizlilik katmanını kullanarak, herkesin anonim olarak işlem yapmasına izin verir ve ayrıca ticari yerleşim kapasitesini saniyede 9.000 işleme kadar artırır.

DeversiFI, trader’ların geleneksel DEX’lerle ilgili başlıca sorunlarından birinin tamamen kamuya açık olduğunu söylüyor. Üçüncü taraflar bilgisayarlarından başkalarının ticaretini izleyebilir. Bu açıklıktan endişe duyan profesyonel yatırımcılar için bu, rakipler tarafından kopyalanabileceği veya altını çizebileceği için tescilli ticaret stratejilerini tehlikeye atıyor.

Kendisini bir DEX olarak tanımlasa da, DeversiFi ile önemli bir fark, işlemlerin zincir dışı yürütülmesi, böylece üçüncü tarafların bireysel kullanıcıların ticaret davranışlarını izleyememesidir. Bir sözcü, işlemler gruplandırılır ve saatte bir kez zincir haline getirilir, bu nedenle “tüccarların kopyalanmasının hiçbir yolu yoktur” dedi.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img