Bithumb İçin Son Gelişmeler

Kore merkezli bir cinsel sömürüye katılanların Monero'yu cezai işlemler için kullandığına dair raporlar ortaya çıktı. Sonuç olarak, Bithumb kripto para birimini teslim etmeyi düşünüyor. Huobi zaten Kore borsasından düştü.

“Nth Room Case”, Güney Kore’de, Telegram sohbet odalarında yayınlanan cinsel suçlarla ilgili olduğu iddia edilen bir suç soruşturmasıdır. Güney Koreli yetkililer, operasyonun bir kısmının Monero işlemlerini içerdiğini açıkladı.

Dün Huobi Kore, “düşük ticaret hacimleri ve anonimlik işlevleri” nedeniyle Monero’yu listeledi. Duyuruda Nth Room soruşturmasına doğrudan atıfta bulunmadı ve Singapur merkezli borsa, platformunun geri kalanında gizlilik merkezli kripto para birimini yayınlamadı.

Güney Kore Gazetesi Sisi Journal şimdi Bithumb’ın da Monero’yu yayınlamayı düşündüğünü bildirdi. Özellikle, makale Bithumb’ın öncelikle cezai fiiller için kullanılan kripto para birimlerini düşürme politikası olduğunu ve bir iç komitenin Monero’nun şimdi bu atama kapsamında olup olmadığını gözden geçirdiğini belirtiyor.

Bithumb, hala Monero ticareti yapmak için Kore’nin tek kayda değer borsası. Upbit, geçen yıl platformun anonimlik konusundaki endişelerini de dile getirdi. Böylece, böyle bir hareket kripto para birimine önemli bir darbe olacaktır.

Kripto karşıtı eylemciler, öncelikle kara para aklama, uyuşturucu alımı ve vergi kaçakçılığı gibi bir dizi suç etkinliği için kullanıldığını iddia ederek sık sık hedef alınıyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bazı borsalar milletvekilleri ve müşterileri ile itibarlarını geliştirmek için bunu yapmaya istekli.

Monero’yu içerenler de dahil olmak üzere, kripto para birimi işlemlerinin ezici çoğunluğunun yasal olduğunu belirtmek gerekir. Kriptonun suçluluk üzerine yoğunlaştığı iddiaları uzun zamandır tartışılıyor. Daha da önemlisi, paraları gizlilik özellikleriyle listelemek bunların kullanımını durdurmaz. Aslında, Monero ağındaki faaliyet, birkaç borsadan düşmesine rağmen son birkaç aydır arttı.

Her ne kadar gizlilik merkezli paraların kripto para biriminin benimsenmesi açısından olumlu olup olmadığı konusunda bir tartışma olmasına rağmen, çoğalmaları devam ediyor. Bitcoin dahil birçok platformda anonim kullanım artık mümkün. Bu nedenle, kripto kullanımının kalıcı bir özelliği olarak düşünülmeli ve blockchain kullanımı ile ilgili politikalar hazırlanırken milletvekilleri tarafından dikkate alınmalıdır.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img