BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, dolar hakimiyetinin sona ermesini ve Bitcoin’in 1 milyon dolara çıkacağını tahmin ediyor | CryptoSlate

yayla

Eski BitMex CEO’su Arthur Hayes, kendi sitesinde yayınlanan uzun bir makalesinde Orta “Enerji İptal Edildi” başlıklı sayfa, Ukrayna’daki savaşın ve bunun sonucunda ortaya çıkan yaptırımların nasıl Eurodollar / Petrodollar para sisteminin sonu olabileceğini anlattı.

Rusya yaptırımları dolar hakimiyetinin sonunu getirebilir

Hayes’e göre dünyanın en büyük enerji üreticisinin yaptırımı, uzun vadede bu yaptırımları uygulayan ABD ve Avrupa Birliği’ni etkileyecek.

Aynı zamanda, bu ülkelerin Rusya’ya karşı finansal sistemi silahlandırmasıyla, mevcut finansal sistemin tarafsız olmadığının netleştiğine inanıyor.

Rusya ve durumu gözlemleyen diğer ülkeler için bu, küresel dijital para ağına olan güvenlerini kaybetmeleri ve böylece altın ve Bitcoin’in hakim olduğu bir para düzenine yol açmaları için yeterlidir.

Ona göre, bu durum, egemen ulusların ve bireylerin, küresel finansal sisteme bağımlı olmaktansa çok sabit varlıklara odaklanmaları için mükemmel bir katalizördür.

Özellikle, bazı analistler daha önce Rusya’ya uygulanan yaptırımların küresel ekonomi üzerinde kalıcı bir etkisi olacağını tahmin etmişti.

BitMex kurucu ortağı, Bitcoin değerinin 1 milyon doları zorlarken altının değerinin ons başına 10 bin dolara kadar yükseldiğini görebileceğimizi tahmin etmeye devam etti.

Hayes ayrıca, kripto varlığını altının dijital formu olarak gören Bitcoin savunucuları arasındaki genel görüşü tekrarladı ve varlıkları altından ziyade BTC ile aktarmanın daha kolay olduğunu söyledi.

Artan “doların sonu” konuşmaları

Arthur Hayes, Rusya’ya yönelik yaptırımların yeni bir dünya ekonomik düzenine yol açabileceğini öne süren ilk analist değil.

Yakın tarihli bir CryptoSlate raporu, Rusya’ya uygulanan yaptırımların Çin’i sınır ötesi yerleşimler için alternatif bir para birimi olarak dijital yuanını tanıtmaya zorlayabileceğini belirtti.

Bu yapılırsa, dünyanın dört bir yanındaki ülkeler, dünya çapında uygulanabilir alternatifler aradıklarından, Batı’nın hakim olduğu finansal sisteme daha az bağımlı hale gelecekleri anlamına geliyor.

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının popüler yazarı Robert Kiyosaki, yakın tarihli bir tweet yağmurunda ABD doları hegemonyasının olası sonunu da tartıştı. Ona göre, Suudi Arabistan’ın Çin petrolünü satma ve Çin yuanıyla ticaret yapma kararı, ülkenin zayıflayan gücünün kanıtıdır.

Bir diğer popüler yatırımcı Jim Rogers, açıkladı Dolar gibi uluslararası bir para biriminin tarafsız olması gerektiğini, ancak ABD’nin artık para birimini silahlandırmasıyla bazı ülkeler, “çünkü Washington artık adil davranmıyor” diye rakip bir para birimi aramaya başladı.

Günlük özetinizi alın Bitcoin, DeFi, NFT ve Web3 CryptoSlate’den haberler

bir Köşe Kripto Pazarında 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedinSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img