Blockchain’i Kim Yarattı?

Satoshi Nakamoto, Bitcoin blok zincirini yarattı, ancak teknolojinin temelleri çok önceden atılmıştı. Satoshi Nakamoto, aslında, bir takma isim ve 2008’de ortaya çıkan Bitcoin tanıtım belgesinin yazarı.

Birçok kişi, Bitcoin’in o yılın bankacılık krizi sırasında finansal kurumlara ve sermaye piyasalarına bir yanıt verdiğini söylüyor. Satoshi Nakamoto, Bitcoin’i, tüm güvenilir aracıları (tarihsel olarak güvenilemeyen, yani merkez bankaları) kesen sınırsız sürtünmesiz ödemeler için merkezi olmayan eşler arası bir para olarak tasarladı. Dijital ilişkilerin ötesinde, insanlar sadece verilerden daha fazlasını aktarabilirler.

Aslında, blockchain genellikle “değerin interneti” olarak adlandırılır, çünkü insanlar merkezi bir otorite olmadan birbirlerine dijital para gönderebilir ve dünyanın herhangi bir yerinden fonlara erişmek için özel bir anahtar kullanabilirler.

Kimse Satoshi Nakamoto’nun kim olduğunu gerçekten bilmiyor, ancak çoğu kişi bunun Bitcoin’in önemli bir avantajı olduğuna inanıyor, çünkü insanların eldeki işe ve teknolojiye konsantre olmalarına izin veriyor

Neden Blockchain Kullanmalıyız?

Blockchain teknolojisi ve kamu defteri hala emekleme aşamasındadır, ancak bazı şirketler, finans kurumları ve hatta hükümetler sonunda buna dahil etmek isteyebilirler. Teknoloji, birçok aracıyı keserken güvenlik, potansiyel maliyet azaltma ve tedarik zinciri yönetimi için sonsuz olanaklar sunar.

Gördüğümüz gibi, aşırı nadir durumlarda, blok zincirleri kesinlikle eski veritabanlarından daha sansüre ve kurcalamaya karşı dayanıklıdır. Hükümetler veya kar amacı gütmeyen kuruluşlar, oylama veya tıbbi kayıtlar gibi bilgilerin doğru ve doğru olduğunu doğrulamak istiyorlarsa blockchain teknolojisini de kullanabilirler. “Neden bir blockchain kullanıyorsunuz?” Sorusunu düşünmek için birçok nedenleri var.

Finansal kurumlar, sınır ötesi ödemeleri hızlandırmak ve işlem ücretlerini azaltmak için zaten blockchain teknolojisini kullanıyor. Enerji endüstrisinde blockchain teknolojisi de dahil olmak üzere, teknolojinin her gün sunduğu ürünler için giderek daha fazla kullanım örneği görüyoruz . Ancak, ilk aşamalarında kalmasına rağmen, küçük şirketler henüz blockchain band   wanonuna katılmak isteyebilir.

Neden bir blockchain kullanıyorsunuz? Neden herhangi bir teknoloji kullanılmalı? Çünkü süreçleri hızlandırır, verimliliği arttırır ve maliyeti düşürür. Blockchain teknolojisi veya başka bir uygulama platformu henüz şirketiniz için bunu yapmazsa, buna değmez.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img