Bloomberg stratejisti, Bitcoin’in 2025 yılına kadar 100 bin dolara ulaşacağını söyledi | CryptoSlate

👋 Bizimle çalışmak ister misiniz? CryptoSlate birkaç pozisyon için işe alıyor!

Bloomberg’in Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone kısa süre önce Kitco News’e konuk oldu. Mevcut piyasayı analiz etti ve tartıştı Bitcoin, dünyadaki diğer tüm varlıklardan daha iyi performans gösterecek ve 2025 yılına kadar 100 bin dolara ulaşacak.

McGlone’a göre, büyük geri dönüş daha yeni başlıyor. Mevcut piyasa, çoğu insanın hayatında bir ilk olan 40 yıldaki en önemli enflasyonu yansıtıyor. Bununla birlikte, bu dönem sona erdiğinde Bitcoin’in yükseleceğini ve dünyada tutulacak en iyi varlık olacağını da savundu.

McGlone, hem Bitcoin hem de S&P 500’ün iki yıl aradan sonra ilk kez Mayıs ayının sonunda 100 haftalık ortalamalarına döndüğünden bahsetti. Nasdaq, Bitcoin 30.000 dolarlık desteğini kırdığı için öne çıkan desteklerinden birini kırdı. McGlone, hepsinin bağlı olduğunu savundu, soru kimin önce ve ne zaman çıkacağı oldu.

Şu yorumda bulundu:

“Şimdilik, Bitcoin’in daha düşük işlem görmesini bekliyorum – ne kadar bilmiyorum.[…] 20.000’e kadar düşebilir, bundan şüpheliyim. Ama ne olursa olsun, iki yıl içinde 100.000 dolara ulaşmasını bekliyorum.”

Bitcoin’in benimsenmesi

McGlone, vardığı sonucun arkasındaki mantığı açıklamak için başta Bitcoin olmak üzere tüm kripto varlıklarının benimsenme oranından bahsetti.

Benimseme noktasına daha fazla vurgu yapmak için aşağıdaki istatistikleri paylaştı:

“Gezegendeki tüm hisse senetlerinin toplam piyasa değerine göre […] kripto bunun yaklaşık %1’i kadardır. Birkaç yıl önce, %0.01 idi. Bundan birkaç yıl önce, daha da azdı.”

Bitcoin’i artan bir hızla dijitalleşen bir dünyada dijital altın olarak tanımladı. Ayrıca, benimsenmesi büyük ölçüde arttıkça, kodu nedeniyle arzı azalmaktadır. Bu nedenle McGlone, Bitcoin fiyatlarının önümüzdeki yıllarda yalnızca fırlayacağı sonucuna varıyor.

Ayrıca, oldukça yüksek bir benimseme oranı sağlayan fintech endüstrisinde devrim yaratan bir platform olarak Ethereum’dan kısaca bahsetti. Ayı piyasası sona erdiğinde ve doğru destekler bulunduğunda Bitcoin ve Ethereum’un diğer tüm varlıkların önüne geçeceğini çünkü benimseme taleplerinin diğerlerinden çok daha yüksek olduğunu savundu.

dedi ki:

“Sanırım başlangıçta olacak olan, bu floş dönemini atlatacağız. […] O zaman Bitcoin’in daha iyi performans gösteren yörüngesine geri dönen ilk varlık olmasını bekliyorum.”

Bitcoin’in oynaklığı

McGlone, Bitcoin’e karşı son zamanlarda değişen duyguyu da analiz etti. Bitcoin’in neden bu kadar uzun süre güvenli bir enflasyon riskinden korunma işlevi görürken riskli bir varlık haline geldiği soruldu.

McGlone, bu volatilitenin henüz doğmakta olan bir teknoloji ve varlığın olgunlaşma dönemi olduğunu açıklayarak soruyu yanıtladı. Bahsetti:

“Bitcoin’deki 260 günlük oynaklık neredeyse Tesla’nınkiyle aynı, Amazon’un 2009’dakiyle ve altının 1980’dekiyle aynı.”

Sözlerini, Bitcoin için geçiş dönemi sona erdiğinde, enflasyondan korunma olarak güvenle kullanılabilecek bir riskten uzak varlık haline geleceğini söyleyerek bitirdi.

Yayınlanan: Bitcoin, Analiz

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img