Bollywood megastarı ve Hint ikonu, NFT satışında vergiyi artırıyor

Bollywood süperstarı ve Hintli ikon Amitabh Bachchan’ın, ABD’de takas edilemeyen jetonların (NFT’ler) satışına yönelik mal ve hizmet vergisi (GST) olarak 130.700 ABD dolarının (yaklaşık 10 milyon Hint rupisi) üzerinde ödeme yaptığı bildirildi. geçen yılın kasımıyerel basında çıkan haberlere göre.

Bachchan’ın NFT’leri, şu adreste mevcuttur: Beyondlife.club platformuRhiti Entertainment ve GuardianLink.io arasında bir girişim olan Beyondlife tarafından düzenlenen bir müzayedede yaklaşık 966.000 ABD Dolarına satıldığı ve %18 GST alacağı bildirildi.

Koleksiyon, ‘Madhushala’ NFT koleksiyonunu, aktörün babası Harivansh Rai Bachchan tarafından yazılan şiirlerin anlatımlarını ve diğerlerinin yanı sıra yedi imzalı poster içeren vintage posterleri içeriyordu.

İlgili makaleye bakın: Hint medya devinin Fully Faltoo NFT’leri 48 saat içinde tükendi

Hindistan’ın vergi makamları, Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman’ın Gelir Vergisi Yasası’nda NFT’leri sanal dijital varlıklar olarak kapsamına alan değişiklikler önermesinin ardından, kripto para birimleri ve NFT ticareti yapan yatırımcılara soruşturma başlattı ve vergi kaçakçılığı bildirimleri gönderdi.

Hindistan vergi makamlarından yerel çalışma saatleri dışında yanıt isteyen bir e-posta, yayın sırasında yanıtlanmadı. Bachchan’ın halkla ilişkiler firmasına gönderilen bir e-posta cevapsız kaldı.

Bu, Bachchan’ın kendini vergi departmanının hedeflerinde ilk buluşu değil. 2010 yılında mesleğini şöyle ilan etti: Çiftçi Memleketinin Uttar Pradesh eyaletinde arazi satın alırken, arazinin ekim için kullanımında değişiklik gerektiren yerel yasalara uymak. Tarımcıların çiftlikten elde edilen gelir üzerinden vergi ödemesine gerek yoktur.

Birçok Bollywood aktörleri ve ünlüler Salman Khan ve Manish Malhotra ve sporcular Zaheer Khan ve Rishabh Pant dahil olmak üzere, NFT platformlarında öğeleri açık artırma yoluyla altın kırmayı umarak NFT pazarına yatırım yaptılar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img