Bored Ape Yat Kulübü nedir?

Eminem, Serena Williams, Stephen Curry, Shaquille O’Neal ve Justin Bieber’ın hepsinin ortak noktası nedir? Her ünlü, dünyanın en popüler dijital koleksiyonlarından biri olan 10.000 Bored Ape Yacht Club (BAYC) takas edilemez jetonlarından (NFT’ler) en az birine sahiptir.

NFT’ler blok zincirinde bulunur. Genel olarak izlenebilirler ve dijital varlıkların dijital mülkiyet haklarını kanıtlamak için ilk çözümü sunarlar. Programlanabilirlikleri nedeniyle içerik oluşturucu alanı, müzik, emlak ve diğer sektörlerde benimseniyorlar.

Aşağıda, BAYC NFT koleksiyonuna, onun kullanımına ve bireysel koleksiyoncuların ve şirketlerin bu dijital görüntüler için milyonlarca dolar harcamasına neyin sebep olduğunu derinlemesine inceleyeceğiz. Bu çatal açıklayıcı şunları keşfedecektir:

Bored Ape Yat Kulübü nedir?

Bored Ape Yat Kulübü veya BAYC, en büyüğüdür. Piyasa değerine göre NFT avatarı.

BAYC koleksiyonu, her bir maymunun nadirliğini belirleyen 172’den fazla olası özellikten algoritmik olarak oluşturulmuş 10.000 benzersiz NFT’den oluşur. En çok aranan özelliklerden bazıları arasında 69 maymunda lazer gözler, 49 maymunda mavi ışınlar, 46 maymunda som altın kürk ve “sıkılmış tıraşsız pizzasadece 26 örneğinin bulunduğu ağız. Bir maymun görüntüsü ne kadar nadir özelliklere sahipse, NFT o kadar değerlidir. Mart 2022 itibariyle toplanan verilere göre, OpenSea pazarında BAYC’de toplu alım satımın toplam değeri 466.000 ETH’yi (1,4 milyar ABD Doları) aştı.

BAYC koleksiyonunu özel kılan sosyal medya profil resimleri olarak yaygın olarak kullanılmasının yanı sıra kullanışlı olmalarıdır. NFT’ler üyeliği temsil eder. Fored Ape Yat Kulübü — üyelere özel erişim ve avantajlar sunan dijital bir kulüp. Örneğin, üyelik erişim sağlar BANYO, yalnızca Bored Apes içeren MetaMask cüzdanlarının erişebildiği ortak bir grafiti panosu. Üyeler, BAYC yol haritası ilerledikçe ek avantajlar da elde edecekler.

Bored Ape projesi, şirketin dört takma adlı kurucu ortağı tarafından geliştirildi. Yuga LaboratuvarlarıGargamel, Gordon Göner, İmparator Domates Ketçap ve Sass yok. Koleksiyon, Ethereum blok zincirinde ERC-721 belirteçleri olarak yaşıyor ve IPFS’de barındırılıyor.

BAYC NFT’leri bu kadar değerli yapan nedir?

BAYC koleksiyonu, Yacht Club’a, sadece üyelere özel bir ürün mağazasına ve özel bir Discord sunucusuna özel erişim sunar. BAYC sahipleri, ücretsiz Sıkılmış Maymun Kulübesi Kulübü. Yuga Labs, BAYC golfçülerine ücretsiz bir mutant serum sağladı. Mutant Ape Yat Kulübü (MAYC) Bored Ape sahipleri için NFT. Daha yakın zamanlarda, MAYC ve BAYC sahiplerine ApeCoin kripto para birimi havadan düşürüldü. Bir anlamda, bir BAYC’ye sahip olmak, yeni NFT’lere ve varlıklara devam eden bir abonelik gibidir.

Diğer bir unsur da topluluk çekiciliğidir. BAYC sahipleri, NFT’lerini sosyal medyada profil resimleri olarak aktif olarak sergiliyorlar.

NFT veri toplayıcı CryptoSlam’de stratejist olan Yehudah Petscher, şunları söyledi: çatal BAYC koleksiyonunun, çektiği popülerlik açısından benzersiz sayılabileceğini söyledi. Petscher, “BAYC’yi bu kadar güçlü yapan da bu” dedi. “NFT’lerin ana akım bir şekilde alakalı olmaya başladığı bir anı yakalıyorlar ve bir tanesine sahip olmak o anın bir parçasına sahip olmak demektir.”

Bu NFT’lerin bu kadar değerli olmasının üçüncü nedeni, yüksek sahip olma maliyetleri nedeniyle statü simgeleri olarak görülmeleridir. Küresel Covid-19 pandemisi dijital benimsemeyi hızlandırırken, NFT’ler sosyoekonomik durumu gösteren varlıklar haline geldi.

Koleksiyonun dünyanın en zengin artistik sanatçıları ve sporcularından bazılarına hitap etmesine gelince, Petscher bunun ünlü markalarını genişletmeye yardımcı olabileceğine inanıyor. “Bazı kariyerler, bir kişinin alakalı olmasını gerektirir, bu yüzden bunu yapmanın dünyadaki en iyi bilinen NFT’ye sahip olmaktan daha iyi bir yolu olabilir” dedi. “BAYC havalı ve herkes havalı olanı istiyor.”

Bored Ape NFT nasıl satın alınır?

Bored Ape NFT’leri, Nisan 2021’deki ilk satış sırasında 0,08 ETH karşılığında halka sunuldu ve tüm koleksiyonun 12 saat içinde kapandığını gördü. Görüntüler şu anda OpenSea gibi NFT pazarlarında el değiştiriyor. Kullanıcılar, yalnızca BAYC koleksiyonuyüksek taban fiyatına sahiptir.

Bored Ape alıcılarının MetaMask gibi bir Ethereum cüzdanına ihtiyacı olacak. Potansiyel alıcılar, açık artırmalarda veya NFT pazaryerlerinde sabit bir fiyat belirleyen listeler aracılığıyla satın almayı seçebilirler.

Bored Ape Yat Kulübü gelecekte nereye gidiyor?

Birçoğu, BAYC’nin yavaş yavaş blok zincirini aştığına inanıyor. Aralık ayında BAYC, Animoca Brands ile birlikte bir oyna-kazan oyunu geliştirdiğini duyurdu. Diğer bir odak noktası ise 5 ETH ve bir Bored Ape NFT için hazine avını başlatan “Gizemli Not”.

Ocak ayında üyelere özel BAYC x MAYC mobil oyun serbest bırakıldı, bir 10 günlük yarışma burada en iyi 1000 oyuncu BAYC ürünleri ile ödüllendirilecektir. Yarışma, 20 Haziran’da Manhattan’da başlayacak ve yalnızca BAYC sahiplerine özel dört günlük bir etkinlik olan BAYC ve Ape Fest 2022 çevresinde çok fazla ses getirdi. Etkinlik yakın zamanda şu tarihe denk gelecek şekilde yeniden planlandı: NFT.NYC5.500’den fazla katılımcı çekmesi beklenen bir NFT etkinliği.

ApeCoin yönetişim belirtecinin son lansmanı, Otherside metaverse ve oyun projesi gibi duyuruları izledi.

“Projenin kendisi daha sonra topluluğa devredilecek ve BAYC’nin geleceğini şekillendirmek sahiplerinin sorumluluğunda olacak. Belki de ünlü sahiplerinin marka için gerçekten ödeme yapacağı yer burasıdır” dedi Petscher.

Büyük şirketler de Bored Ape NFT’leri benimsemeye başlıyor. Eylül ayında Adidas satın aldı #8774 46 ETH veya 156.000 ABD Doları için. Resim şimdi şirketin Twitter profili olarak gösteriliyor. Aralık ayında Adidas metaverse hedeflerini açıkladı NFT koleksiyonları BAYC, Punks Comic ve NFT toplayıcı ile ortaklaşa Gmoney. Şirket ayrıca olarak bilinen ilk NFT koleksiyonunu yayınladı. Metaverse içine Adidas Originals.

Ocak ayında Twitter, NFT profil resmi doğrulamasını başlattı ve BAYC koleksiyonu için yeni bir fırsat sağladı. Analistler, NFT’lerin yaygın olarak kabul görmesi ve benimsenmesiyle BAYC’nin kripto yatırımcılarından ve ünlülerden sürekli ilgi göreceğini tahmin ediyor.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img