Brezilya Regülatörü Soruşturmaya Devam Edecek

Çarşamba günü, Brezilya'nın antitröst gözetimi, Ekonomik Savunma İdare Konseyi (CADE), Brezilya rekabet yasasını ihlal ettiği iddiasıyla kripto brokerlerine finansal hizmetleri reddeden bankaların araştırmasına devam etmeye yönelik oy verdi.

CADE’nin Itaú Unibanco, Banco do Brasil, Santander, Inter, Bradesco ve Sicredi ile ilgili yaklaşık iki yıllık soruşturması , CADE baş mahkemesinin kararına göre daha fazla inceleme için Genel Müfettişliğe geri döndü. Bu altı banka, Brezilya bankacılık sektörünün aslan payını oluşturmaktadır.

Yedi üyeli bir mahkeme tarafından verilen karar, söz konusu güç bankalarının söz konusu süre zarfında mevduat pazar payının% 80’inden fazlasına sahip oldukları nihai yaptırımlarla karşılaşabileceği ve hatta kripto brokerlerine finansal hizmetler sunmaya zorlanma olasılığını yeniden açıyor.

Böyle bir sonuç, CADE’nin soruşturma kanadı olan General Superintendency’den sonra davayı teknik gerekçelerle kapatmaya çalıştıktan sonra geçen haftaya kadar beklenmedik bir şekilde ortaya çıktı. Ancak 13 Mayıs’ta Danışman Lenisa Rodrigues Prado, CADE’yi soruşturmasını yeniden başlatmaya çağırdı.

Prado’ya göre , bu bankalar kripto brokerlerini kapatmak için makul bir gerekçe gösteremedi. Piyasa rekabetini koruyan Brezilya yasalarını ihlal ettiklerine dair “önemli kanıtlar” buldu ve CADE’yi yaptırım soruşturması başlatmaya çağırdı.

Brezilya Kripto Para ve Blockchain Derneği’nin (ABCB) bankalara karşı suçlamasını yöneten eski bir CADE yetkilisi Fernando de Magalhães Furlan, kararın “Brezilya kripto sektörünün zaferi olduğunu söyledi. Furlan’a göre ABCB 39 kripto brokerini temsil ediyor.
Kripto brokerleri ve bankalar, CADE Eylül 2018’de araştırmasını başlatmadan önce loggerhead’lerde idi.

Aracılık hesapları olmadan, Nox Bitcoin gibi borsalar müşterilere kolayca iniş ve çıkış rampaları sağlayamazdı. Kurucu João Paulo Oliveira Banco Bradesco’nun aracılık hesabını kapattığını söyledi. Banco Bradesco, CADE işlemleri hakkında yorum yapmayı reddetti.

ABCB CEO’su olarak Nisan 2018’de bir CADE soruşturması için çağrıda bulunan Furlan, Brezilya’nın kripto manzarasında dalgalanan bir modeldi. Furlan, bankaların “herhangi bir gerekçe olmaksızın” hesaplara girip kapatacaklarını söyledi.

Furlan, “Hiçbir şirket, hiçbir girişim finansal sisteme erişim olmadan kapitalizmde ayakta kalamaz. dedi.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img