BTC 50.000 Dolarla Mücadeleye Hazırlanırken Rusya-Ukrayna Krizi Kripto Balinalarının Bitcoin İştahını Hızlandırıyor ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

Blockchain analitik platformları Santiment ve IntoTheBlock’tan elde edilen veriler, Bitcoin balinalarının tutma stratejilerinde büyük değişiklikler olduğunu ortaya çıkardı.

1.000-10.000 BTC’ye sahip adres sayısı artmaya devam etti ve bir haftada %12 artarak geçen yılın en yüksek seviyesi oldu. Santiment analizi, Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’yı işgalinin başlamasından bu yana Bitcoin birikim oranının önemli ölçüde arttığını gösteriyor.

Hızlı BTC birikiminin en önemli olası nedenlerinden biri, Batılı ülkelerin Rus iş adamlarına ve politikacılara uyguladığı ağır mali yaptırımlar oldu.

Servetlerini jeopolitik belirsizliklerden korumak amacıyla, çoğu insan aktif olarak genel olarak kripto varlıklarına ve özellikle Bitcoin’e güveniyor gibi görünüyor. Bir diğer önemli faktör, altın gibi daha az riskli ve sürdürülebilir varlıklara olan talebi artıran dünyadaki küresel sosyoekonomik istikrarsızlıktır.

Bitcoin geleneksel olarak uzun vadede servet depolaması (“dijital altın”) için en güvenilir varlıklardan biri olarak algılanır ve büyük banka sahipleri ve stratejik yatırımcıları varlıklarını artırmaya zorlar. Glassnode verilerine göre Balinaların satın almaları, BTC’nin önümüzdeki haftalarda 50.000 dolar ve daha yüksek seviyelere çıkma olasılığı ile fiyat düzeltmelerinin sona ermesine ilişkin beklentilerini de vurguluyor.

Reklam &nbsp &nbsp Kaynak: Santiment

IntoTheBlock’un grafiği, tüm zamanların en yüksek hodler bakiyesini ortaya koyuyor – uzun vadeli yatırımcılar şimdi yaklaşık 12 milyon Bitcoin’lik rekor bir miktara sahipler. “Bu adreslerin uzun vadeli inancı, satış baskısını hafifletmeye yardımcı olur ve Bitcoin’in bir değer deposu olduğu inancını güçlendirmeye yardımcı olabilir.”

Kaynak: IntoTheBlock

2021’in son çeyreği ve 2022’nin ilk iki ayı, daha düşük sayıda balina adresiyle karakterize edildi ve bu da genel kripto piyasasının fiyat düzeltmesi ve kapitalizasyonun azalmasıyla sonuçlandı. Sonunda, savaş haberleri, Rusya’da yaklaşan ekonomik kriz ve Ukraynalı mültecilerin neden olduğu daha geniş Avrupa’daki insani zorluklar nedeniyle balinaların BTC biriktirmek için en uygun an olduğunu gösteriyor gibi görünüyor.

Santiment’in verileri, küçük yatırımcıların balinaların satın alma planlarını takip etmesinin öngörüldüğünü ima ediyor. Tarihsel eğilimler, yeni bir BTC fiyat artışı dalgasının yüksek olasılığını doğrulamaktadır. Bitcoin’in 50.000 dolara yükselmesini engelleyebilecek başlıca risk faktörleri, Federal Rezerv’in para arzını küçültmeye devam eden ve yatırımcıları yüksek riskli kripto varlıkları almaktan alıkoyan faiz oranı politikalarına atıfta bulunuyor.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img