BTC Fiyat Analizi: %10’luk Haftalık Artışın Ardından Bitcoin Bir Düzeltme Vadesi Geldi mi?

Kripto para piyasasındaki duyarlılık, fiyatların artması ve 45 bin dolarlık ana tedarik bölgesinin kırılması nedeniyle önceki hafta önemli ölçüde iyileşti. Bitcoin şu anda 48 bin dolardan işlem görüyor.

Teknik Analiz

Günlük Grafik:

Teknik Analiz Shayan

28 Mart’ın başlarında 45 bin doların üzerine çıkmasından bu yana, Bitcoin bir ralliye girdi ve daha yüksek hedefler tekrar devreye girdi.

Fiyatın son zamanlarda 1 yıllık hareketli ortalamanın üzerine çıktığını not etmek önemlidir. Tarihsel olarak, bu BTC için kritik bir dönüm noktası oldu ve bunun üzerinde bir atılım, yükseliş dalgasının başlangıcına işaret edebilir. Şu anda 200 günlük hareketli ortalama, kripto para biriminin daha yüksek hedefleri keşfetmesi için ana engel oldu ve boğalar bunun üzerine çıkmaya çalışıyor.

Öte yandan RSI, Bitcoin fiyatı için yaklaşan bir düzeltme olasılığını artıran aşırı alım bölgesine ulaştı.

Kaynak: TradingView

4 Saatlik Grafik:

Fiyat, kısa vadeli yükselen bir kanalda (Mavi trend çizgileri) daha yüksek zirveler ve daha yüksek dipler yapıyor; bu, fiyat hareket modellerine dayalı sağlam bir yükseliş toparlanmasının güçlü bir göstergesi. Ancak BTC üst trend çizgisinden reddedildi ve kısa vadeli bir düzeltmeye başladı. Öte yandan, Bitcoin daha yüksek zaman dilimlerinde bir devam düzeltme bayrağı (Sarı trend çizgileri) oluşturuyor ve şimdi üst trend çizgisine ulaştı.

Sağlıklı bir ralli için düzeltmeler şart ve fiyat, kırılmayı doğrulamak ve yukarı doğru devam etmek için 45 bin dolar civarındaki destek seviyelerini düşürmek için bir düşüş yaşayabilir. Bir sonraki önemli direnç 52 bin dolarlık bölgede bulunuyor ve kanalın üst trend çizgisi kırılırsa, bahsedilen durum kaçınılmaz olacaktır.

Kaynak: TradingView

Duygu Analizi

Bitcoin Açık Faiz

Duygu Analizi Edris

Açık ilgi, herhangi bir zamanda mevcut vadeli işlem pozisyonlarının sayısını gösterdiği için vadeli işlem piyasası duyarlılığını değerlendirmede kritik bir ölçümdür. Tüm borsalarda açık faiz, fiyat 48 bin dolar bölgesine yükseldiği için son birkaç gün içinde hızla arttı ve 64 bin dolar ve 69 bin dolar tüm zamanların en yüksek değerlerine ulaştı.

Bu keskin büyüme, fiyatın çok aylı bir konsolidasyondan çıkmasıyla spekülatörlerin piyasaya geri döndüğünü gösteriyor. Yatırımcılar, risk almak ve kazançlarını çoğaltmak için kaldıraç kullanmak konusunda kendilerini daha güvende hissediyorlar. Bununla birlikte, vadeli işlem piyasasının aşırı ısınması önemli bir alarm sinyalidir çünkü olası likidasyon basamakları nedeniyle yakında yüksek oynaklık anlamına gelir.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Sorumluluk Reddi: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırım alıp almama, satma veya elinde tutma konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız önerilir. Sağlanan bilgileri kendi sorumluluğunuzda kullanın. Daha fazla bilgi için Sorumluluk Reddi’ne bakın.

Kripto para grafikleri TradingView tarafından.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img