BTC’den INR’ye: Hindistan’da Büyüyen P2P Bitcoin Pazarları

Yargıtay merkez bankasının getirdiği bankacılık kısıtlamasını bozduğundan beri, eşler arası (P2P) pazar yerleri de dahil olmak üzere Hindistan’da kripto para birimine olan ilgi artmaktadır. Yerel kripto topluluğu, ülke çapında kilitlenmeye ve artan covid-19 tehdidine rağmen büyüyor.

Hintli Kullanıcılar için P2P Pazarları

Localbitcoins ve Paxful gibi kurulan P2P pazarları, Hintlilerin INR için BTC almasına ve satmasına izin veriyor . Özellikle Paxful , Hindistan’daki operasyonlarını büyütmeye odaklanıyor. Coin Dance hakkındaki verilere göre, platformdaki Hindistan ticaret hacmi yıllar içinde istikrarlı bir şekilde artıyor, 4 Nisan’da biten haftada 132 BTC işlem görüyor ve platformda işlem gören 26 BTC’den yıllık% 408 artış geçen yılın aynı döneminde. 28 Mart tarihinde sona eren hafta için platformdaki işlem hacmi 113 BTC idi . Şirket ayrıca geçtiğimiz hafta Ocak ayında ticaret hacminin 3 milyon doların üzerinde olduğunu açıkladı. “Paxful, her gün Hindistan’dan 1000 bitcoin alıcısı alıyor,” diyor web sitesi.

Hindistan’da popülerlik kazanan bir P2P bitcoin pazarı Paxful’da haftalık BTC işlem hacmi.

Piyasadaki Hintli kullanıcılar için en iyi ödeme yöntemleri IMPS transferi, UPI transferi, Paytm çevrimiçi cüzdanı, Phonepe, BHIM ve banka havalesidir. Kullanıcılar, kabul edilen ödeme yöntemlerini ve belirli kuralları ayrıntılarıyla açıklayan satıcı listelerine göz atarak bitcoin satın alabilir. Localbitcoins , kullanıcıların INR için BTC satın alıp satabilecekleri uzun süredir devam eden bir başka P2P pazar yeridir . 4 Nisan biten hafta boyunca, 129 BTC Localbitcoins ve 132 işlem gören BTC önceki hafta.

Satın almak veya nakit (Bitcoin satmak isteyen kişiler BCH ) üzerinde yapabilirsiniz local.Bitcoin.com, kullanıcıların satın alma ve satış bir P2P pazar BCH INR için.

Apple App Store’da gösterildiği gibi Bitbuddy’nin uygulaması.

Yerel basında çıkan haberlere göre, Jaipur merkezli Asachs Softwares Private Ltd tarafından oluşturulan Hint kullanıcıları için Bitbuddy adında yeni bir P2P bitcoin pazarı da var . Hem iOS hem de Android cihazlar için mevcut olan uygulama, geçen yılın sonlarından beri piyasadaydı, ancak yakın zamanda güncellendi. Şirket tanıtım dönemi boyunca bazı ücretlerden feragat etti. Ancak uygulama, birkaç mutsuz kullanıcıyla karışık yorumlar içeriyor. Bu platformu veya başka herhangi bir P2P pazarını kullanmak isteyen herkesin gerekli özeni göstermesi gerekir.

P2P pazarlarını kullanmanın yanı sıra, Hintliler , bazıları yakın zamanda ücretlerini düşüren düzenli kripto borsalarında BTC alıp satabilirler . Birçok kripto borsası , kilitlenme sırasında daha yüksek ticaret hacimleri ve kayıtlar görüyor .

Kızılderililer Nasıl Kripto Para Alıyor?

Paxful son zamanlarda kripto para birimi hakkındaki bilgi ve anlayışlarını değerlendirmek için Hindistan’da 18 ila 55 yaşları arasında yaklaşık 500 yetişkin hakkında bir anket yaptı. Geçen hafta yayınlanan sonuçlara göre, katılımcıların% 93,8’i yüksek mahkemeden önce Hindistan Rezerv Bankası’nın (RBI) yasağını kaldırması için kripto para birimlerine yatırım yaptıklarını söyledi. Merkez bankası Nisan 2018’de bankaların kripto işlerine hizmet vermesini yasaklayan bir genelge yayınladı. Yaklaşık iki yıl sonra, yüksek mahkeme nihayet yasağı bozdu .

Paxful’ın kripto anket sonuçlarından bir grafik. Şirket, yaklaşık 500 Hintliden kripto para birimi hakkındaki bilgi ve anlayışlarını tespit etmelerini istedi.

Anket sonuçları ayrıca katılımcıların% 64,8’inin kripto para biriminin finansal özgürlüğe giden yolu açtığına inandığını göstermektedir. Birçoğu da düzenleme çağrısı yapıyor; katılımcılar KYC (% 75.6) ve kripto düzenleme çerçevesinin (% 58.6) Hindistan’daki kripto sektörünün başarısının devam etmesinde en önemli faktörler olduğunu söylüyorlar.

Ayrıca, yanıt verenlerin 90.67% bunlar yatırım bahsedilen BTC , içinde 44.27% ETH diğer cryptocurrencies olarak ve% 1.6. Çoğu (% 56.8) 2018-2019 döneminde yatırım yaptı. Kripto para biriminin sunduğu faydalara gelince,% 75.8 kripto para biriminin ana faydasının transfer kolaylığı olduğunu,% 65.8 daha iyi gizlilik ve güvenlik olduğunu söyledi. Paxful, anket sonuçlarını yayınladıktan sonra geçen hafta yorum yaptı:

Hindistan’da dijital para birimlerini serbestçe ticaret yapabilme yeteneği, kripto paraya büyük ölçüde inanan anket katılımcılarının büyük çoğunluğu ile ekosisteme ve ülkenin kendisine büyük bir potansiyel getirdi.

Bir P2P pazarından veya bir kripto borsasından bitcoin satın almayı mı tercih edersiniz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img