Bu Madenci Bitcoin Yarılanma Tedbiri Olarak 1.000 Yeni Antminer Satın Aldı

Halka açık kripto madenciliği şirketi Riot Blockchain, Inc. , 12 Mayıs'ta gerçekleşmesi beklenen Bitcoin (BTC) madencilik ödüllerinde yarıya indirilmesi için desteklediği için 1000 yeni nesil madencilik makinesi satın aldığını söyledi .

Şirket, yakın zamanda tahmini 2,4 milyon ABD Doları değerinde yeni nesil Bitmain’in S19 (110 TH) Pro Antminer makinesinin 1.000 adetlik bir satın alma işlemini tamamladığını açıkladı.

Sadece BTC, bitcoin cash (BCH) ve litecoin (LTC) madenciliği yapan Riot Blockchain , ayrıca yeni yatırımın eldeki nakitle ödendiğini ve yeni makinelerin toplam çalışma hashratını veya hesaplamalarını artıracağını tahmin etti.

Riot Blockchain‘in açıklamasında, yeni madencilik makinelerinin Temmuz ayı başlarında teslim edilmesi bekleniyor. Madencilik şirketi, madencilik ödüllerinde yarılanma gerçekleştikten sonra en az iki ay boyunca bu daha verimli makineler olmadan çalışmaya devam etmek zorunda kalacak.

2019 yılında şirket, 4.000 Bitmain S17 Pro Antminers’a yatırım yaptı, bu da 2020’nin başlarında konuşlandırıldığında Riot’un tamamen sahip olduğu hash güç kapasitesinde yaklaşık 248 Petahash’a yükseldi.

Riot Blockchain, ABD’de Oklahoma City’de kiralık bir tesiste büyük bir madencilik çiftliği işletiyor ve 2019’da 944 yeni basılmış BTC (8,3 milyon USD) ürettiğini ve Aralık ayında bitcoin envanterini yıllık %206 artırdığını söyledi.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img