Bu Sen misin, Satoshi? 4.300.000 Doların Üzerindeki Bitcoin (BTC) 2009’dan Beri Hareketsiz Kaldıktan Sonra Aniden Hareket Etti

İki dev Bitcoin (BTC) adresi, 12 yıllık hareketsizlikten sonra aniden hayat buluyor.

Blockchain veri izleme aracı BTCparser diyor Whale Alert’in bir dizi tweet’te takip ettiği gibi, 2009’da daha önce aktif olan iki Bitcoin adresinin birkaç dakika içinde birleşik 100 Bitcoin’i hareket ettirdiğini söyledi.

bu daha eski iki adresten 22 Kasım 2009’da oluşturuldu ve bilinmeyen bir adrese 50 Bitcoin’den biraz fazla gönderdi.

bu daha yeni iki adresten biri 23 Kasım 2009’da oluşturuldu ve bilinmeyen başka bir adrese 50 Bitcoin’den biraz fazla gönderdi.

💤 50 içeren atıl bir adres #BTC (2.158.390 USD) 12.4 yıl sonra aktif hale geldi!https://t.co/SWsq8ubLVm

— Balina Uyarısı (@whale_alert) 7 Nisan 2022

💤 50 içeren atıl bir adres #BTC (2.165.186 USD) 12.4 yıl sonra aktif hale geldi!https://t.co/l4nWRMaz66

— Balina Uyarısı (@whale_alert) 7 Nisan 2022

İki adresin başlangıçta her biri 50 Bitcoin’e sahipken, on yıldan fazla süren varlıkları boyunca eser miktarda BTC aldılar. Bu adreslere gönderilen küçük miktarlardaki Bitcoin, genellikle cüzdan sahiplerinin kimliğini ortaya çıkarma çabaları olan “tozlama saldırıları” olarak adlandırılır.

Erken mayınlı BTC aktif hale geldiğinde, tüccarlar, söz konusu kriptonun Bitcoin’in takma adlı yaratıcısı Satoshi Nakamoto’ya ait olma ihtimalinden dolayı not alıyorlar. Bu tahmini Satoshi, mevcut fiyatlarla 43 milyar doları aşan bir zula olan yaklaşık bir milyon Bitcoin çıkardı.

Şimdiye kadar, iki adresin bilinen son etkinliği, Bitcoin’in Ocak 2009’da çıkarılmasından on bir aydan kısa bir süre sonra gerçekleşti. Ayrıca, Satoshi’nin ortadan kaybolmasından 12 aydan biraz daha uzun bir süre önce gerçekleşti.

Bilinen son halka açık doğrulanabilir dijital nişan Satoshi’nin ofisi, Aralık 2010’da BitcoinTalk çevrimiçi forumunda, takma adlı yaratıcı, hizmet reddi saldırılarını önlemek için tasarlanmış bir Bitcoin yazılım güncellemesinden bahsetti.

Bitcoin kabaca işlem görüyordu etrafında 2009 yılının Kasım ayında 0,001 ABD doları. Amiral gemisi kripto para birimi, yazı yazılırken 43.482 dolardan işlem görüyor.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/RM Studio/WhiteBarbie[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img