Bugünün Canavar Kripto Pazarında Çöküşün 3 Sebebi

Bitcoin, dünün en yüksek seviyesi olan 7967 $ ‘dan epik bir satışla % 29.71 oranında düştü. Önde gelen kripto şu an için 6065 $ seviyesinde istikrar kazandı, ancak yatırımcılar paniğe kapılırken ve küresel bir durgunluk ortaya çıktığında daha da aşağı yönlü fiyat hareketi görebiliriz.

Bitcoin, son 24 saatte ciddi oranda bir satış yaptı, dünyanın finans piyasalarının çoğundaki yatırımcılar, Coronavirus’un etkisinden korkusu ve belirsizliği dünya finans piyasalarını sarsarken panikliyorlar. Bitcoin, yatırımcılar kripto piyasalarından 68 milyar dolar çekerken bir gecede 22 milyar dolar kaybetti. Bir saat içinde Bitcoin % 17 düştü. Çöküşün neden olmasının 3 ana nedenine bakalım.

  1. Geleneksel Pazarlar 2008’den Bu Yana En Kötü Günü Deneyimliyor

Coronavirüs’ün geleneksel pazarlar üzerindeki etkisini çevreleyen korku ve belirsizliğin çoğu, yatırımcılar marj çağrılarını kapsadığından Bitcoin gibi daha riskli varlıklarda satışa neden oldu. Fed, repo piyasa operasyonlarını likidite sağlamak için günde 175 milyar dolar seviyesine çıkarıyor. Başkan Trump, devrilme piyasalarını güvence altına almak için büyük bir teşvik planı çağrısında bulundu.

  1. Bitcoin Piyasa Değeri% 50 Düşüyor

Bitcoin dünden beri piyasa değerinin yarısını kaybetti. Bitcoin’in piyasa değeri dün 260 milyar dolardı ve bugün piyasa değeri 110.780.057.889 dolar. Bu, piyasa değerinde% -57,69’luk bir düşüş. Kripto pazarlarının geri kalanı çok daha kötüye gitti.

Düşüş gerçekleştikçe, altcoin yatırımcıları altcoinlerin Bitcoin’den daha hızlı bir hızda düştüğünü gördüler. Bu, birçok yatırımcının Bitcoin’e kaçmasına neden oldu ve Bitcoin hakimiyetini% 65.3 zorladı. Coinmarketcap’in ilk sayfasındaki her bir para şu anda kırmızı renktedir. Diğer büyük paralar Bitcoin’den daha fazla kaybetti. Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Ethereum, Binance, Tezos, Link ve diğer birçok önde gelen altcoin de

% 20-30 kaybetti.

  1. PlusToken Dolandırıcılar Kripto Satış Çılgınlığını Tetikledi

Plus Token dolandırıcıları, ilk satışı başlatan 13.000 Bitcoin satılmaya başladı. Plus Token aldatmacasına hafta sonu boyunca bağlandığı bilinen cüzdanlardan büyük bir para hareketi bildirdi.

Plus Token Bitcoin satışlarının bu son turu, tüm küresel ekonomide hasara yol açan koronavirüs kara kuğu olayı ile çakıştı. Virüs, Çin’de üretimin yarı kapasitede çalışmasına neden oluyor ve tedarik zinciri aksaklıklarından ve küresel durgunluktan korkuyor.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img