Bukele, El Salvador’un Bitcoin Kabulüne Karşı ABD Yasa Tasarısına “ABD Özgürlüğü Desteklemez”, ZyCrypto

Uzmanlar A'yı Tahmin Ediyor

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

ABD Senatosu, Çarşamba günü komite aracılığıyla “El Salvador’da Kripto Para Birimi için Hesap Verebilirlik (ACES) Yasasını” onayladı ve yasa tasarısı meclis tarafından oylanacak. Nayib Bukele yanıt vermek için Twitter’a gitti ve bu fikir onu kızdırdı.

‘ABD Hükümeti burada yaptıklarımızdan korkuyor’ – Bukele

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, bugün bir tweet’te, “ABD Hükümeti özgürlüğün yanında DEĞİLDİR ve bu kanıtlanmış bir gerçektir. Bu yüzden özgürlüğü savunacağız. Oyuna başla! Bitcoin FU paradır!.”

Ülkenin lideri, ACES Yasası’nın kısaltması olduğu haberine yanıt olarak bunu söyledi. “El Salvador’da Kripto Para Birimi için Hesap Verebilirlik (ACES) Yasası” bir komite duruşmasını geçmişti ve ABD Senatosu bunu oylamaya hazırdı.

Şubat ayında ACES Yasası, Cumhuriyetçi Senatörler James Risch ve Bill Cassidy ve Demokrat Senatör Bob Menendez de dahil olmak üzere iki partili senatörler tarafından tanıtıldı. Tasarının ayrıntıları, El Salvador’un Bitcoin’i yasal bir ihale olarak benimsemesinden Amerika’ya tahakkuk edebilecek potansiyel riskleri belirlemeyi ve bunlarla yüzleşmeye hazırlanmayı amaçlıyor. Dün Senatör Risch, “El Salvador, Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul ettiğinden, ABD finansal sistemine yönelik potansiyel riskleri anlamamız ve azaltmamız önemlidir” dedi.

El Salvador lideri, ABD’nin eylemlerini ülkenin egemenliğine yönelik bir tehdit olarak algılıyor. Tasarı Şubat ayında ilk kez sunulduğunda, El Salvador’un içeride uyguladığı politikaların Amerika’nın işi olmadığını ima ederek, aynı şeyi söyledi.

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

“Tamam patlamalar… Egemen ve bağımsız bir ulus üzerinde 0 yetkiniz var. Biz sizin koloniniz, arka bahçeniz veya ön bahçeniz değiliz. İç işlerimizden uzak dur. Kontrol edemediğiniz bir şeyi kontrol etmeye çalışmayın” dedi Bukele.

Bukele dün ABD’nin El Salvador’un iç politikaları tarafından tehdit edildiğini hissetmesinden duyduğu şoku dile getirdi. “Asla en çılgın rüyalarımda ABD Hükümetinin burada yaptığımız şeyden korkacağını düşünmezdim” dedi.

Kanada Parlamentosu Dijital Strateji Direktörü Tristan Lamonica da dahil olmak üzere, birkaç Bitcoin destekçisi, tweetleri altında Bukele’nin bakış açısına desteklerini ifade etmek için toplandı, “Bir şeyi doğru yaptığınız anlamına geliyor, onu öldürmeye devam edin GOAT.”

Bukele, Bitcoin Tahvil Gecikmesinin Nedenini Açıkladı

El Salvador, Bitcoin’i ilk olarak geçen yıl yasal bir ihale olarak kabul etti; O zamandan beri, Orta Amerika ülkesi bir Bitcoin tahvili başlatma ve bir Bitcoin şehri inşa etme planlarını özetledi. Tahvilin başlangıçta 15 ile 20 Mart arasında herhangi bir zamanda piyasaya sürülmesi planlanıyordu.

Bununla birlikte, ZyCrypto’nun dün bildirdiği gibi, El Salvador, Reuters’in ülkenin maliye bakanının tahvilin muhtemelen Eylül ayına kadar erteleneceğini açıkladığını bildirerek Bitcoin destekli tahvilin lansmanını erteledi.

Bukele, dün geç saatlerde, bunun sunulduğu gibi olmadığını, ancak parlamentoda öne çıkan diğer politikalar nedeniyle kısa bir gecikme olduğunu açıklayarak, tahvilin Bitfinex ile ortak olarak çıkarılacağını da sözlerine ekledi.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img