Capital One’dan Tüccarlar için Yapay Zeka

ABD bankacılık grubu Capital One'ın bir yan kuruluşu, yeni patentli yapay zeka (AI) sisteminin, insan kripto tüccarlarını potansiyel tuzaklardan kurtaracağını söyledi.

Kredi kartları ve otomatik kredilerle ilgilenen Capital One Services sisteminin “kripto para birimiyle ilgili bilgilerin güvenilirliğini analiz etmek” için ”AI teknolojisini kullandığını söylüyor . İnsanlar, dosyalama devletleri olan kripto ticareti yaparken zorlukla aşılmaz engeller ve baskılarla karşı karşıya kalıyorlar.

Pazar 7/24 çalışıyor ve yatırımcıların çok farklı protokollerin karmaşıklıklarını ve nüanslarını bilmelerini ve Twitter, Orta mesajlar ve kripto haber siteleri de dahil olmak üzere birçok kaynaktan gelen çatal veya hack gibi olaylara dikkat etmelerini gerektiriyor.

Patent ofisi, “İnsan tüccarlarının yukarıda belirtilen kripto para birimi ile ilgili tüm verileri izlemesi ve bu verilere gerçek zamanlı olarak yanıt vermesi imkansızdır” diyor. Ayrıca, kripto para birimiyle ilgili bilgilerin gerçek zamanlı olarak güvenilirliğini doğrulamak da zor olacaktır. Özellikle spekülasyon, söylentiler, görüşler ve sosyal medyada ve başka yerlerde yayınlanan diğer bilgilerin güvenilirliğini doğrulamak zor. ” denildi.

Geçen hafta ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından verilen ödül ( patent no . 10,679,229), Capital One’ın AI doğrulama sistemi üç önemli bileşene ayrılabilir. İlk olarak, sistemin tweetler gibi bir tür bilgiyi arayan belirli bir AI programı var. Potansiyel olarak kayda değer bir olay bulduktan sonra, olayı tarihsel örneklere ve pazarın önceki örneklerde nasıl tepki verdiğine dayanarak çapraz referans veren ve olayın güvenilir olup olmadığını belirleyen bir “güvenilirlik analiz motoru” na geri gönderiyor.

Daha sonra tüm bilgileri topluyor, işler ve hızlı ticaret kararları vermek için kullanıyor. Capital One, AI motorunun bilgiyi yorumlamada incelikli ve sofistike olabileceğini söyledi. Sistem, sahte hacimleri algılayabilir ve bir takas korsanlığı gibi haberlerin çeşitli sosyal medya platformlarında ve haber sitelerinde viral hale gelme hızını değerlendirebilir.

Ancak Capital One, patentinin yeni bir hizmet olarak başlatılmadan önce daha fazla nüansa ihtiyacı olacağını söylüyor (ve genellikle bir patentin sunulması, bir ürünü başlatma niyetini göstermeyebilir). Sistemin bağımsız olarak işlem yapıp yapamayacağı veya ilk önce bir insan tarafından kontrol edilip iyi olmaları gerekip gerekmediği belirsiz.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img