CFTC Komiseri Uyarı Verdi, Kripto Yatırımcılarının Yeni Jetonları Piyango Bileti Olarak Görmesi Gerektiğini Söylüyor

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndaki (CTFC) bir komisyon üyesi, Terra (LUNA) ve algoritmik stabilcoin TerraUSD (UST) geçen ay çöktükten sonra kripto para satın almayla ilişkili riskleri tartıyor.

CNBC’ye verdiği röportajda Caroline Pham anlatır MacKenzie Sigalos’a ev sahipliği yapan LUNA ve UST patlamalarının, bunun kolay paraya giden yol olduğunu düşünerek kripto satın alan insanlar için önemli bir uyandırma çağrısı olduğunu söyledi.

“Her şey harika gittiğinde, fiyat yükselmeye devam ettiğinde ve herkes kazandığını hissettiğinde, insanlar risklerin farkında olmazlar.

Bence bu oldu ve olması bir trajediydi, ancak bence bu aynı zamanda bu ürünlerin bazılarının ne kadar riskli olabileceğini ve garanti edilmediğini gösteren bir gerçeklik kontrolüydü.”

Pham, daha yeni dijital varlıklara yatırım yapmayı piyango oynamakla karşılaştırmaya devam ederken, aynı zamanda daha fazla tüketici korumasının uygulandığını görme arzusunu da belirtiyor.

“Bence insanlar bu gerçekten yeni kripto tokenlerinden bazılarını açıkçası, piyango biletleri olarak düşünmeye başlarsa… Gittiğinizde ve bir piyango bileti aldığınızda, büyük bir vuruş yapıp hızlıca zengin olabilirsiniz, ancak olmayabilirsiniz. Ancak insanlar bir piyango bileti aldıklarında kazanmayı beklemiyorlar.

Bence endişelendiğim şey, uygun korumalar ve doğru açıklamalar olmadan, insanların bu kripto tokenlerinden bazılarını zengin olacaklarını düşünerek satın alması.”

Komisyon Üyesi Pham, daha sonra, CFTC’nin Bitcoin’i (BTC) yedi yıl önce bir emtia olarak tanımladığını ve hem Ethereum (ETH) hem de Litecoin’in (LTC) de bu şemsiyenin altına düştüğünü belirtti.

“CFTC ilk olarak Bitcoin’in 2015’te bir emtia olduğunu söyledi. [U.S. Securities and Exchange Commission] Başkan [Gary] Gensler bizimle aynı fikirde.

CFTC, yıllar içinde emtia olan belirli kripto para birimleri tanımladı. Bitcoin var, Ethereum var. Litecoin de var, yaptırım eylemlerimizden birinde bunu bir emtia olarak belirledik.

Bence CFTC’nin yargı yetkisi hakkında farkına varılması önemli olan şey, elbette, SEC’in menkul kıymetleri düzenlemesidir, ancak menkul kıymet olmayan her şey için, muhtemelen CFTC’nin bunun üzerinde bir düzenleyici temas noktası olması muhtemeldir. ”

Komiser ayrıca kısa süre önce, kripto tüccarlarının LUNA ve UST yaklaşık 40 milyar dolarlık parçaya ayrıldığında yaptıkları türde kayıplara maruz kalmalarını önlemek için acil düzenleyici eylemlere ihtiyaç olduğunu söyledi.

ben
Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Space Wind/Natalia Siiatovskaia/Nikelser Kate[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img