Çin, Blockchain Geliştirmeye 2 Milyar Dolardan Fazla Harcamak İstiyor ⋆ ZyCrypto

Çin'in Yeni Yasası Ülkede Blockchain Kabulünü Artırabilir

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Şu anda faaliyette olan sayısız kripto ağına güç vermenin yanı sıra, blok zincir teknolojisi birçok endüstri oyuncusunu büyülemeye devam ediyor ve şimdi dünya hükümetleri dahil oluyor.

Bu yeni teknoloji konseptinde tükenen en son hükümet Çin hükümetidir. Çin’in 1,3 milyardan fazla insana ev sahipliği yaptığı göz önüne alındığında, hükümetlerinin şimdi yeni teknolojiyi kullanmayı düşündüğünü görmek ilginç.

Aslında, yakın tarihli bir konuşma sırasında, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, ülkenin artık blockchain teknolojisini benimsemeye hazır olduğunu doğruladı. Yakın zamanda rapor by IDC, bu hedefe yönelik çabaların bir parçası olarak Çin hükümetinin blok zincir tabanlı çözümlerin geliştirilmesine yaklaşık 2 milyar dolar yatırım yapmayı planladığını ima ediyor. IDC, pazar istihbaratına odaklanan uluslararası bir firmadır.

Sektörde Büyümeyi Teşvik Edin

Daha doğrusu, hükümet 2023 yılına kadar toplam 2 milyar dolar harcamayı planlıyor. 2018 ve 2023 yılları arasında ölçülen, ülkenin blok zinciri geliştirmeye yönelik yıllık harcaması, yaklaşık %65,7’lik bir büyüme oranı kaydedecek. Bununla Çin hükümeti, blok zinciri teknolojisinin büyümesini ve genişlemesini ve bunun için çeşitli kullanım durumlarının ortaya çıkmasını artırmayı umuyor.

Ağlarının merkezi olmayan yapısı nedeniyle, blockchain teknolojisi, eğitim ve sağlık dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde devrim yaratabilecek, kamuya açık dağıtılmış veri tabanları oluşturmak için kullanılabilir.

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Peki ya Kriptolar?

Çin hükümeti blok zinciri teknolojilerini ilerletmek için iyi para harcarken, kripto para birimleri kavramının tamamına, özellikle de Bitcoin’e hala pek açık değil. Birkaç yıl önce hükümet, tüm kripto borsalarının Çin’de faaliyet göstermesini yasakladı. Bu, Binance gibi borsaların ülkeden çıkmasına ve Malta gibi daha dost ülkelerde üsler kurmasına yol açtı.

Çin ayrıca sınırları içinde kripto ile ilgili tüm faaliyetleri yasakladı. Ancak, ülkenin ulusal bir kripto para birimi yaratmayı planladığına dair bazı söylentiler var. İlginç bir şekilde, devlete ait bir Çin medya kuruluşu, milyonlarca insanı Bitcoin hakkında eğiten içerik yayınlıyor.

[ad_2]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img