Çin Komünist Partisi NFT’leri düzenlemek istiyor

Çin Komünist Partisi’nin bir sözcüsü olan The Economic Daily, Daha sıkı düzenleme çağrısında bulundu Yatırımcılar, takas edilemeyen tokenler (NFT’ler) üzerinde spekülasyon yapmaya devam ettikçe, “dijital koleksiyon”.

İlgili makaleye bakın: Ant Group, JD.com, Tencent ‘dijital koleksiyon’ spekülasyonlarına direnme taahhüdü

Hızlı gerçekler

The Economic Daily, NFT’lerin kültürel ve yaratıcı ürünler olarak ele alınmasına karşı çıkarak, bunun yerine varlık sınıfının bir para birimi, emtia ve/veya menkul kıymet olarak düzenlenmesini istedi. “Dijital koleksiyon ürünleri” ifadesi, Çin, ortaya çıkan varlıkla ilgili spekülasyonlara karşı kaşlarını çatarken, “NFT’ler” için bir örtmecedir. Makale, NFT ticaret platformlarını yeniden satış pazarlarını işlettikleri için eleştiriyor ve alıcıları “halıların her an çekilebileceği” konusunda uyarıyor. İronik bir şekilde bu, devlet tarafından işletilen televizyon istasyonlarının kendilerinin NFT pazaryerlerini başlatmasıyla ortaya çıkıyor. The People’s Daily, ÇKP’nin resmi gazetesi ve Shandong TV, ikinci el satışlarında Şanghay Menkul Kıymetlerin NFT’lerinin arttığı kendi pazarlarına sahiptir. Bu arada, Çin’in teknoloji devleri, Alibaba’nın yeniden satıştan önce 180 günlük bir kilitleme dayatmasıyla düzenleyici belirsizliğin ortasında kendi kendini düzenledi.

İlgili makaleye bakın: WeChat, ‘kripto spekülasyonlarını’ gerekçe göstererek NFT hesaplarını yasaklıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img