Çin’de Korkular Devam Ediyor

Geçen hafta Çin’in merakla beklenen Merkez Bankası Dijital Para Birimi’nin (CBDC) sızmasıyla büyük bir canlanma oldu.

Açıkçası Çin, kripto varlıklarında üstünlük arayışının yanı sıra ABD dolarını dünyanın hakim para birimi olarak ele almak  istiyor. Şirketlerin blockchain teknolojisini daha akıllı ve daha verimli bir şekilde kullanmasına yardımcı olacak.

Blockchain teknolojisi, işlemleri izlemenizi sağlar ve bu nedenle insanların gizliliğini korumak daha zor olacaktır. Bazı insanlar tam da bu nedenle merkeziyetçi sistem benimsemiştir.

Orijinal kriptodan bile daha iyi performans gösterebilecek bazı kripto varlıkları vardır. Bunlardan biri Ethereum. Ethereum üzerine, bitcoin’i teminat olarak veya merkezi olmayan borsalara likidite getirmenin bir aracı olarak kullanan çeşitli Defi uygulamaları olduğu göz önüne alındığında, bitcoin fiyatlarının yarıya inmesini takiben daha büyük bitcoin girişleri görüyorsa, genel Ethereum ağı büyüyecek ve gelişecektir.

Birçok ülke, koronavirüsün etkisini kontrol etmekle ilgili bazı olumlu işaretler gösteren verileri yayınlamaya başlıyor.

Merkez bankaları artık serveti doğrudan vatandaşların ceplerine koymak için helikopter para politikalarını benimsediğinde, blockchain teknolojisinin kullanımı, böyle büyük bir planla gelen bazı lojistik sorunların çözülmesine yardımcı olabilir.

Dünyanın dört bir yanında böyle bir sermayeyi alacak banka hesabı olmayan çok sayıda insanı düşündüğümüzde, bu durum giderek daha önemli hale geliyor. Herkese bir kripto cüzdan vererek merkez bankaları bu parayı doğrudan onlara yatırabilir. Ayrıca, insanların bir banka hesabı açmaya yönelik düzenli bürokratik çemberlerden geçmeleri ihtiyacını ortadan kaldırır.

Bu, blockchain ve kripto para birimlerinin, bunları kullanmayı seçersek daha iyi bir gelecek oluşturmaya yardımcı olabileceği yollardan sadece biridir.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img