Çin’den Blockchain İçin Büyük Atak!

Yerel raporlar, doğrultusunda tesadüfen devlete ait olan en büyük ticari bankalardan biri olan Çin Tarım Bankası’nın ulusal bir dijital para birimi projesini test etmeye başladığını öne sürdüğünde kripto topluluğu şok oldu.

Raporlar, Çin Tarım Bankası tarafından yeni bir uygulama gösteren WeChat’ten sızan görüntüleri gösterdi. Özellikle, Çin Ziraat Bankası logoları ile markalı bir uygulamanın beta sürümünü gosterime sunuyorlardi.

Görüntüler tam olarak tercüme edilmemiş olsa da, “DC” (İngilizce) terimi, birçok kişinin Çin’in dijital yuan projesine (Digital Currency Electronic Payment veya DC) verdiği isimle aynı olan, uygulamanın ana ekranındandı.

 

Bu görüntüler ilk paylaşıldığında, proje hakkında çok az şey biliniyordu. Ancak, insanlar internette dolaşmaya devam ettikçe, proje hakkında daha fazla bilgi keşfedildi, Çinli kripto yatırımcıları bugün , ülkenin merkez bankası olan Çin Halk Bankası’nın girişimi hakkında daha fazla ayrıntı paylaştı.

Matthew Graham – kripto ve blockchain merkezli Çin merkezli bir fon olan Sino Global Capital’in genel müdürü, yakın zamanda PBOC tarafından dijital yuan projesinin daha fazla ayrıntısını özetleyen kapsamlı bir post yayınladı.

Graham, PBOC’nin dijital para biriminin muhtemelen dört bölgede test edileceğini duyurdu: Shenzhen, Xiong’an, Chengdu ve Suzhou. Kripto yatırımcısı, bu yerlerin muhtemelen “1. veya 2. seviye” şehirler olarak kabul edildikleri ve “teknoloji yeteneğine ev sahipliği yaptıkları” için özellikle Çin’in Silikon Vadisi olarak kabul edildiği için seçildiğini iddia etti.

Başvurunun kendisinin detaylarına gelince, uygulamanın yapısal olarak Alipay ve Tencent’in WeChat Pay’e benzer olduğu ancak birkaç istisna dışında olduğu öne sürüldü: DC / EP cüzdanı, çevrimdışı işlemlerin tamamlanmasına, banka varlıklarının bir kripto yuan.

Ne yazık ki Graham, Pekin hükümetinin ürünü tam olarak ne zaman piyasaya süreceğinden pek emin değildi, ancak “sıkı bir ilerleme” varmış gibi görünüyor.

Uluslararası Merkez Bankası’na göre – “merkez bankalarının  – bu pilot uygulamanin lansmanının zamanlaması daha iyi olamazdı.

BIS, 3 Nisan’da yayınlanan bir bültende , dünya genelinde COVID-19’un patlak vermesinin, halkın zaten WeChat Pay (Çin) ve Google Pay (Batı dünyası) gibi dijital sistemler olarak gerçekleşen nakit parasızlığını hızlandırdığını yazdı.  büyümeye başladı ve büyük olasılıkla merkez bankası kripto varlıklarını hızlandıracak:

 

 

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img