Çin’in Sichuan Eyaleti Bitcoin Madenciliğini Teşvik Ediyor

Çin'in Sichuan eyaletindeki Ya'an şehrinin yerel yönetimi, operasyonların yerel hidroelektrik santrallerinden faydalanması durumunda bölgenin Sichuan'da bitcoin madenciliğini teşvik ettiğini açıkladı.

Ya’an şehir yetkilileri tarafından yayınlanan belge, Sichuan milletvekillerinin 2018‘de madencilik hakkında nasıl hissettiğiyle tam bir tezat oluşturuyor. O zamanlar hükümet ve Çin merkez bankası operasyonu “savurgan” olarak nitelendirdi ve vazgeçilmişti.

Covid-19 ekonomisi, Sichuan milletvekilleri 2018’de madencilik operasyonlarını umursamadığı için politikacların zihnini değiştirdi. Yaklaşık bir yıl önce, Çin’de Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu (NDRC) istediği bir dizi endüstriyi açıkladı girişimcileri teşvik etmenin yanı sıra komisyonun istediği işleri de ortadan kaldırdı. NDRC’ye göre, bitcoin madenciliği “kaynak israfı” dır ve grup Çin’deki uygulamalarının ortadan kaldırılmasını teşvik etmiştir.

NDRC’nin geçen yıl yaptığı açıklamalara rağmen, iki bölümlü bir çalışma , halka açık bazı Çinli firmaların bitcoin madenciliği faaliyetlerine katıldığını ortaya koydu . Ya’an şehri, NDRC’nin önerisinden tamamen farklı ve korona virüs ekonomisinin sert gerçekliğinden sonra, Sichuan eyaletinin madencilik söz konusu olduğunda iş için açık olduğu görülmektedir. .”

Ya’an yetkililerinin Sichuan eyaletinin bir blockchain ve kripto madenciliği merkezi olmasını istediği belirtiliyor. Sichuan’ın, bölgede elektrik çok ucuz olduğu için her zaman büyük miktarda bitcoin madencilik çiftliğine sahip olduğu bilinmektedir. Islak mevsimde, Sichuan bölgenin ucuz hidroelektrik enerjisinden faydalanmak için önemli bir maden işletmesi kurdu. Islak sezon operasyonel veriler , Sichuan madencilerinin kWh başına 0,08 yuan veya kWh başına 0,01 $ alabileceğini gösteriyor.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img