Çin’in Yeni Yasası Ülkede Blockchain Kabulünü Artırabilir ⋆ ZyCrypto

Çin'in Yeni Yasası Ülkede Blockchain Kabulünü Artırabilir

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Çin Kongresi, 1 Ocak 2020’de yürürlüğe girecek olan bir ‘kriptografi yasasını’ geçtiğimiz günlerde onayladı. Taslak teklife göre, yeni yasa, şifreleme ve kriptografi kullanımı yoluyla ürün, teknoloji veya hizmet bilgilerinin güvenliğini sağlamayı amaçlıyor.

Çin ulusal kongresine göre, yeni yasa ayrıca ticari şifreleme endüstrisinin gelişimini teşvik edecek, diğer şifreleme türlerinin gelişimini teşvik edecek, ağ ve bilgi güvenliğini koruyacak ve şirketlerin veya kişilerin veri güvenliği haklarını koruyacak.

Bu duyuru, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in Çin’in blockchain teknolojisinden ve uygulamalarından faydalanması gerektiğini söylemesinin hemen ardından geldi. Xi, teknolojinin geniş bir uygulama yelpazesi sunduğunu ve birkaç teknolojiye odaklanmaları ve blockchain teknolojisinin gelişimini hızlandırmaları gerektiğini belirtti.

Bu iki duyuru Bitcoin’i etkilemiş görünüyor, çünkü dijital para birimi şu anda 9.200 dolar civarında işlem görmesine rağmen 10.000 doların üzerine çıkarak büyük bir boğa hareketi yaşadı.

Bununla birlikte, kripto para ticareti Çin’de hala yasaklanmış durumda ve yeni yasa kripto para birimlerinden bile bahsetmiyor, ancak bu yeni yasa ve takip eden düzenlemeler, kullandıkları temel teknoloji kriptografi olduğu için kriptolar üzerinde açıkça bir etkiye sahip olacak.

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Çin Merkez Bankası kısa süre önce dijital para birimi başlatma planlarını açıkladı. Merkez bankası dijital para birimi (CBDC), bir merkez bankası tarafından oluşturulan dünyanın ilk kripto para birimi olabilir.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, yeni Çin Yasası hakkında hükümetlerinin doğru yönde büyük bir adım attığını belirten bir tweet attı.

Zhao ayrıca, Çin tarafından hızla benimsenmesinin, şu anda Facebook tarafından inşa edilen bir dijital para birimi olan Libra tarafından katalize edilebileceğini belirtti. Zhao, tüm bunların genel olarak kriptolara yardımcı olacağını ve bunun için Facebook’un kurucusu Zuckerberg’e teşekkür etmemiz gerekebileceğini belirtiyor.

Yeni yasa kesinlikle diğer ülkeleri de aynı şeyi yapmaya ve bu yeni blok zinciri çağına uyum sağlamaya teşvik edecek. Zhao, tweet’i diğer hükümetler için bir soru ile sonlandırdı:

“Ülken ne yapacak? Takip etmek mi yoksa geride kalmak mı?”[ad_2]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img