Çinli Yetkililer 10 Dolandırıcıyı Tutukladı

Çinli yetkililer sahte Huobi tokenlerini içeren bir aldatmacayı takip ederken 15 milyon dolar değerinde kripto paraları ele geçirdiler. Buna ek olarak, on kişi tutuklanırken, lüks arabalara ve gayrimenkullere el konuldu.

Yerel basında Perşembe günü çıkan haberlere göre, ülkenin Zhejiang eyaletindeki Wenzhou eyaletindeki polis, bir ceza davasını kırdı ve milyonlarca dolar değerinde kripto paraya el koydu, davayı ülkenin “akıllı sözleşmelerle ilgili ilk ceza davası” olarak nitelendirdi.

Yetkililer, davayı Nisan ayında “Huobi Global HT [huobi token] Arbitrage Chinese Community” adlı bir Telegram grubuna katılan Çinli bir vatandaş olan Li’den şikayet aldıktan sonra soruşturmaya başladılar. Li polise şunları söyledi:

Basitçe aktarmak … Borsadan sonra HT katma değer, kazandığınız paradır, kar yaklaşık% 8’dir. dedi.

Li’nin şikayetini aldıktan sonra, polis plan hakkında soruşturma başlattı. Grubun 13.000’den fazla üyesi olduğunu buldular. Ancak, 10.000’den fazla hesap boşta “zombi hesapları” idi ve kalan üyeler ve personel aslında bilgisayar botlarıydı. 

Raporda ayrıca, “Gerçekte çevrimiçi olan yalnızca birkaç yönetici hesabı vardır ve görevleri, mağdurları aldatmaya teşvik etmek için öğreticiler yayınlamaktır.” denildi.

Tutuklamalar ve müsadere bir ay süren bir soruşturmadan sonra yapıldı. Polis, bu aldatmaca da 1300’den fazla kurban ve 100 milyon yuan üzerinde dolandırılma olduğunu söylüyor.

 

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img