CME Group, Bitcoin Madenciliğini Başlatmayı Planlıyor

Kripto para dünyasında asla sıkıcı bir gün olmaz. Alandan çıkmak için en son merak edilen teklif, beklenmedik bir adaydan. CME Group yönetim kurulu adayı Dante Federighi, şirketin Bitcoin madenciliğini başlatmasını istiyor.

Kripto para dünyasında asla sıkıcı bir gün olmaz. Alandan çıkmak için en son merak edilen teklif, beklenmedik bir adaydan. CME Group yönetim kurulu adayı Dante Federighi, şirketin Bitcoin madenciliğini başlatmasını istiyor.

CME Group Bu Trendin Önünde İhtiyaç Var ’

Kurulan türev ticaret pazarı ile bir Bitcoin madencilik çiftliği arasındaki bağlantı hemen görülmeyebilir. Sonuçta, Çin şu anda karma gücün çoğunu% 65 civarında tutuyor.

“Trendin önüne geçmek”, yakalama oynamak için mücadele etmekten daha az bir durum gibi görünebilir. Unutmayalım, Çin’in ucuz güç ve madencilik uzmanlığına bolca erişimi var. Özellikle bugünün rekabetçi madencilik ortamında, kârlı bir madencilik çiftliği açmak o kadar kolay değil.

Bununla birlikte, enerji endüstrisine yatırım yapmak için arka planı olan Federighi’yi caydırıcı görünmüyor.

Fortezza Forza RMC Fund LLC’nin kurucu ortağı, CME’nin büyüme planlarını bu hafta SEC ile yapılan hissedarlara açık bir mektupta detaylandırdı. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin madenciliğinin, Grubun hissedarları için ek bir gelir akışı oluşturmasına izin vereceğini söyledi:

En büyük yatırımcılarımızdan bazıları, yani BlackRock, yatırımlarını tüm paydaşları için değer yaratmaya odaklanmış şirketlere kaydırıyor… CME Group’un küresel operasyonlarımızı güçlendirmek için güneş / rüzgar / hidro enerji santralleri inşa ederek bu trendin önüne geçmesi gerekiyor. Daha sonra fazla enerjiyi Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine dönüştürün.

Bitcoin Madenciliği CME’nin ‘Temel Yetkinliklerinin Dışında Değil

CME Group’un B-2 Sınıfı direktörü için üç adaydan biri olarak, CME Group’un enerji santralleri gibi yeni iş kollarına yatırım yapmak istediğini belirtti. Aşırı enerjinin kripto para biriminde madencilik için kullanılabileceğinden bu, hissedarların yararına olacaktır.

Federighi, CME Group tarafından “esnafları eşleştirme ve temizleme” yeteneğinden yararlanarak hızla fiat haline dönüştürülebileceğini savundu. Bitcoin madenciliğinin CME’nin olağan operasyonlarının biraz dışında görünebileceğini itiraf etti, ancak şunları söyledi:

“Bu, temel yetkinliklerimizin dışında görünse de, bunun bizim işimiz olduğunu iddia ediyorum: madenciler gibi, maçları ve açık işleri. Hemen yeni basılmış bir kriptoyu fiat’a dönüştürdük … Net-net, hissedarlar için yeni bir gelir akışı; CME için küresel değişim ortamını değiştiren yeni teknolojiler hakkında derin bilgi; ve yatırımcılar tarafından ESG odaklı işletmelere artan dağıtım. Bu bir kazan-kazan-kazan.”

ABD’de Bitcoin madenciliğine genişlemek isteyen büyük bir kurumsal oyuncu, alan için kesinlikle bir yükseliş göstergesi gibi görünüyor. Ancak, Federighi’nin yönetim kuruluna seçilip seçilmeyeceği ve planının bu zorlu endüstride rekabet edecek kadar iyi düşünülüp düşünülmediği görülüyor.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img