Coin Borsası OKCoin Japonya’da Lisans Alıyor

İki yıldan fazla bir süre sonra, San Francisco merkezli kripto para birimi borsası OKCoin , Mart ayında Japonya'daki Kanto Yerel Finans Bürosu'ndan Sanal Para Birimi Hizmet Sağlayıcısı olarak lisansını aldı .

Ülke perakende pazarı ile tanınmasına rağmen OKCoin kurumsal yatırımcıları çekmekte uzmanlaşmış. Blockchain hizmetleri şirketi OK Group’un iştiraki OKCoin Japan CEO’su John Feng, “Japonya çok parayla ünlüdür” dedi. “Japonya’da faiz oranı çok düşük olduğu için gayrimenkul ve borsa için herhangi bir varlığın getirisi düşük. Varlık yönetim şirketleri ve büyük kurumsal sigorta şirketleri varlıklarından biraz daha yüksek getiri istiyorlar. ” Feng ayrıca Japonya’daki sıkı düzenleyici rejimin piyasaya daha fazla uluslararası borsa çektiğini görmeyi umuyor.

Feng “Döviz piyasası gibi Japonya’ya gelen ve yatırımcılar için işleri daha çekici kılan çok uluslu şirketleriniz var ”dedi.

Feng ayrıca, Japonya’nın ABD’den sonra kripto ticaret trafiğinin ikinci en büyük kaynağı olduğunu ve Japon yen’inin dolar ve euro’dan sonra üçüncü en güçlü para birimi olduğunu da sözlerine ekledi.

Çin’in “En Büyük 3 kripto borsalarından biri olan OKCoin, kripto ticareti 2017 sonlarında yasaklandıktan sonra San Francisco’ya taşınmak zorunda kaldı . Firmanın müşteri tabanı Çin, Hong Kong, Japonya, Kore, ABD’den müşterileri içeriyor.

Feng, “Büyük finans kurumları Japonya’ya en iyi borsaların geldiğini görürlerse daha güvenli hissedecekler” dedi.

OKCoin Japonya’da lisans alma yolculuğu 2017‘de başladı. Kripto yasasının kabul edilmesinden sonraki ilk sekiz ayda, Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) 16 borsaya lisans verdi. O zamandan beri, Japonya Sanal Para Değişim Birliği (JVCEA) tarafından desteklenen FSA ve denetim kuralları çok daha katı hale geldi.

Japon düzenleyici bir yıl boyunca herhangi bir borsa lisanslamadı ve onay sürecine devam ettikten sonra maliyetler artmaya başladı. Bu artan maliyetler, kripto borsası Kraken’in Nisan 2018‘de Japonya’da çalışmayı bırakmayı seçmesinin nedeniydi. Japonya’da lisanslı borsalar finansal kurumlar olarak kabul edilir ve kara para aklama ile mücadele (AML) ve müşterinizi tanıma (KYC) kısıtlamaları, ülkedeki bankalara uygulananlar kadar katıdır.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img