CoinShares’e Göre XRP ve İki Blue Chip Altcoin, Ethereum’dan (ETH) Yatırımcı Dolarını Uzaklaştırıyor

Dijital varlık yatırım şirketi CoinShares tarafından yürütülen yeni bir anket, yatırım fonu yöneticisi sermayesini Ethereum’dan (ETH) çeken üç kripto varlığını ortaya koyuyor.

En son CoinShares’in Mayıs 2022’sinde anketdijital varlık yatırım firması, XRP, Cardano (ADA) ve yerel Polkadot (DOT) tokeninin, Ethereum’a tahsisat ters yönde hareket ettikçe daha fazla yatırımcı doları çektiğini söylüyor.

“Bitcoin’deki pozisyonlar çok az değişirken, yatırımcılar giderek daha fazla altcoin’e katkıda bulunuyor. Anket, Ethereum pahasına Polkadot, Cardano ve XRP’ye artan tahsislerin altını çiziyor.”

CoinShares’in iki ayda bir yaptığı ankete göre, yatırımcıların %20’sinden biraz fazlası Ethereum’a tahsis etti, bu süre boyunca kaydedilen yaklaşık %25’ten düştü. öncesi Mart anketi. XRP söz konusu olduğunda, XRP’ye fon tahsis eden yatırımcı sayısı Mart anketinde kaydedilen yaklaşık %4’ten yaklaşık %6’ya yükseldi.

Cardano’ya tahsis yapan yatırımcıların yüzdesi, yaklaşık %5’ten yaklaşık %12’ye iki kattan fazla arttı. Polkadot örneğinde, paralarını yatıran yatırımcıların yüzdesi yaklaşık %9’dan yaklaşık %13’e yükseldi.

Kaynak: CoinShares

CoinShares’in Mayıs anketi ayrıca akıllı sözleşme blok zinciri Solana’nın (SOL) kendisine tahsis eden yatırımcıların yüzdesinde yaklaşık %4’ten %1’e bir düşüş gördüğünü söylüyor.

Ankete göre kripto varlıklara yatırım yapmanın nedenleri arasında çeşitlendirme ve spekülasyon yer alıyor.

“Spekülatif nedenlerle pozisyon ekleyen yatırımcılarda %20’den %27’ye yükselen büyük bir artış gördük.

Çeşitlendirme, büyük olasılıkla Bitcoin’in teknoloji hisse senetleriyle artan korelasyonu ve gerçek çeşitlendirme değerlerine ilişkin şüphecilik nedeniyle azalmasına rağmen, dijital varlıklara yatırım yapmak için önemli bir neden olmaya devam ediyor.”

CoinShares’in Mayıs 2022’si, yaklaşık 200 milyar dolarlık varlığı yöneten yatırımcılar arasında gerçekleştirildi.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Agor2012/LongQuattroSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img