COVID 19 Sırasında Kripto Paralarınızı Siber Saldırılardan Nasıl Korursunuz?

1997 korku filmi Cube , isteksiz mahkumların yüksek teknolojili bir hapishane tarafından sistematik olarak parçalandığı distopik bir gelecek ortaya koydu

SARS-CoV-2 salgını, dijital varlıklarımızın ve kişisel veri güvenliğimizin benzer bir sanallaştırılmış parçalanması için bir ortam yarattı. Bilgisayar korsanları finansal sistemlere ve finansal hesaplara yöneliyorlardı. Kamu güvenliğini teşvik etmeye yönelik iyi niyetli çabalar, kişisel veri gizliliğinin ileriye dönük olarak kaldırılmasını teşvik etmektedir. Aynı zamanda, krizden çıkan dağıtılmış defter şirketleri için yeni iş fırsatları alanları bulunmaktadır.

Masum görünen bir uygulama indirmesi olarak lanse edilmek, telefonunuzun veri akışlarını, anahtar kayıt şifrelerini ve hatta iki faktörlü kimlik doğrulamasında kullanılan SMS mesajlarını ele geçirebilir.

Bilgisayar korsanları artan kurumsal kaygı ve normal kurumsal güvenlik protokolleri dışında evden çalışan eşi görülmemiş sayıda insandan yararlandığından, salgın hastalıklar ve kimlik avı pandemide artıyor . Örneğin, bir saldırı vektörü, bir bireyin kuruluşundan sağlık uyarısı taklit eden bir kimlik avı e-postası göndermektir. Bir diğeri, gerçek kişilerin sahte profillerine sahip sentetik kimlik hırsızlığıyla uğraşmak ve daha sonra insanlardan bir dosyaya veya uygulamaya bakmasını isteyen bağlantılar içeren dahili LinkedIn mesajları göndermektir.

Bu arada, yeni veri güvenliği riskleri, virüsü izleme ve iyileştirme konusundaki büyük çabaların istenmeyen sonuçları olarak ortaya çıkıyor. Sağlık ve finansa ait birden fazla kopya ile telefon verileri farklı konumlarda yaratılıyor. Bu verilere kimlerin eriştiğine dair denetim izi zayıf. Veri yönetimi, veri güvenliği ve kişisel veri yönetimi etrafında dağıtılmış defter çözümleri yardımcı olabilir. Örneğin, BurstIQ sağlık verileri etrafında güvenli işbirliğini kolaylaştırmak için Araştırma Dökümhanesini açıkladı .

Sentetik kimlik hırsızlığı, son aylarda hızlanan başka bir siber güvenlik sorunudur. Bilgisayar korsanları, adı ve sosyal güvenlik numarası gibi gerçek kişilerle ilgili veri öğelerini alır ve gerçek bir kişinin ikna edici bir simülasyonunu oluşturmak için parmak izi görüntüsü, yeni bir e-posta adresi ve sokak adresi gibi sahte bilgilerle birleştirir. Kredi limitleri açmak, fonları finansal hesaplardan yönlendirmek ve diğer dolandırıcılık veya hırsızlık biçimleri için kullanılabilir. Dağıtılmış defterler, kimlik doğrulama için güvenilir bir alt tabaka oluşturma potansiyeli ile sentetik kimlik hırsızlığı konusunda olası çözümler sunar. Temel veri özellikleri birbirine değişmeden bağlanabilir,

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img