Dijital reklamcılıkta blockchain teknolojisinin kullanımı?

Basic Attention Token, Bitclave, AdEx ve AdsDax gibi blockchain projelerinin tümü, dijital reklam alanına hakim olmak için teknolojiyi kullanmak istiyor

Dijital reklamcılık şu anda dünyanın en karlı sektörlerinden biridir.

Ethereum’un oluşturulmasından bu yana, bir dizi proje müşterileri ürünlerine daha iyi bağlamaya ve müşterilerin blok zinciri ile verilerini sahiplenmelerine izin vermeye çalıştı.

Basic Attention Token, Bitclave, AdEx ve AdsDax gibi blockchain projelerinin hepsi, dijital reklam alanına hakim olmak için teknolojiyi kullanmak istiyor.

Bu projelerin ne yaptığını ve dijital reklamcılıkta devrim yaratmak için blockchain teknolojisini nasıl kullandıklarını inceleyelim.

Basitçe söylemek gerekirse, Temel Dikkat Simgesi , kullanıcılara reklam izlemeleri için ödeme yaparak insanların dikkatini para kazanmak istiyor.

BAT, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir dijital reklamcılık tokenidir. BAT’ın amacı, reklamverenleri, yayıncıları ve kullanıcıları merkezi olmayan bir şekilde birbirine bağlayacak bir ad exchange pazarı oluşturmaktır. Ayrıca, BAT kullanıcının dikkatini paraya dönüştürecek ve reklam ağlarıyla ilgili diğer tüm gereksiz harcamaları kaldıracaktır.

Basic Attention Token’ın arkasındaki ekip de tamamen merkezi olmayan bir web tarayıcısı olan Brave’yi geliştirdi ve yayınladı. Brave gizlilik ve hıza odaklanır ve varsayılan olarak gereksiz reklamları ve izleyicileri engeller. Çoğu reklam engelleyicinin aksine, Brave tüm reklamları herhangi bir önyargı olmadan engeller.

Brave tarayıcısı, zamanınızın çoğuna bakarak ne tür içerik harcadığınızı görmek için dikkatinizi sürekli olarak izler. Yayıncılara, kullanıcıların her sitede geçirdiği süreye göre ödeme yapılır. Tarayıcı tüm bu verileri takip etmek için blok zincirini kullandığından, toplanan bilgilere müdahale etmek imkansızdır.

Bitclave (CAT)

Bitclave , blockchain teknolojisini kullanarak kullanıcı kimliğini güvence altına almayı amaçlayan bir dizi reklam ürünü geliştiren başka bir projedir.

Bugüne kadar, Bitclave dört ana ürün geliştirdi: Sınırsız Ödül, Dsearch, MatchICO ve Apps Kasası. Bu ürünlerin her biri web reklamcılığı ve gezinme konusunda farklı bir sorunu hedeflemektedir.

Sınırsız Ödül, çevrimiçi satın alma için ödüller ve para iadesi sunuyor, Dsearch merkezi olmayan bir arama motorudur, MatchICO profiliniz için en iyi ICO yatırımlarını bulmak için kullanılan bir platformdur ve Apps Kasası bir veri yönetim sistemidir.

Ayrıca, Bitclave, kullanıcıların kişisel verilerine sahip olmalarını ve seçici olarak paylaşmalarını sağlayan açık, merkezi olmayan bir ekosistem olan Bitclave Aktif Arama Ekosistemini (BASE) geliştirdi.

Proje, dahili kullanıcı etkileşimleri ve ödülleri için CAT jetonunu kullanır.

AdEx , küresel reklamcılık alanında devrim yaratmayı amaçlayan bir blockchain girişimidir . AdEx’in arkasındaki fikir, reklamverenleri, yayıncıları ve günlük web kullanıcılarını şeffaf, açık kaynaklı ve kurcalamaya dayanıklı görüntülü reklam ekosistemi oluşturmak amacıyla birleştirmektir.

AdEx, blockchain teknolojisinin eşler arası faydalarıyla desteklenen merkezi olmayan bir reklam merkezi oluşturdu. Platform, Ethereum protokolünün üzerine inşa edildiğinden, AdEx aracılığıyla bir web sitesi gösterimi her yürütüldüğünde, daha sonra yeni bir şeffaf ve denetlenebilir işlem oluşturur.

AdEx, aracıları reklam iş akışından kaldırmayı planlıyor, yani müşteriler her zaman finansal verilerini koruyacaklar. Reklam şirketleri ve yayıncılar eşler arası bağlantı kurabilir ve her iki tarafın da Ethereum’un güvenilirliğini ve sağlamlığını kullanarak adil bir anlaşma yapmasını sağlar.

Son olarak, AdEx platformu, yayıncılarla reklamverenler arasındaki tüm işlemler ve ağın doğrulayıcılarıyla bahis yapmak için kullanılan kendi yerel belirteci ADX için DAI kararlı jetonunu (1 TL’ye sabitlenmiş) kullanır.

AdEx platformu, kullanıcılar arasında popüler olduğunu kanıtlıyor ve başlangıçtan bu yana 9 milyondan fazla gösterim alıyor .

AdsDax

AdsDax proje amaçları dijital reklam tüm yönlerini kolaylaştıran bir birleşik platform ve pazar inşa etmek.

Platform, yalnızca reklam oluşturma, kampanya teslimi, trafik ve içerik doğrulama ve getiri optimizasyonu değil, aynı zamanda şeffaf raporlama ve maliyetleri de içeren reklam tedarik zincirinin tüm genişliğini kapsamayı amaçlamaktadır.

Bu hedeflere ulaşmak için AdsDax, reklam endüstrisi için merkezi olmayan bir ekosistem oluşturmak için blockchain teknolojisini kullanıyor. Çok çeşitli akış videosu yürütmek için gereken tüm mantık, varlıklar ve video oynatıcıları içeren tek bir kod satırı olan AdsDax Reklam Geliştirme Kiti (ADK) adı verilen bir tür açık yazılım geliştirme kiti (SDK) geliştiriyor. , görüntülü reklam ve zengin medya reklam noktaları.

Umarım, bu platform tüm katılımcıların şu anda aracılar tarafından boşa harcanan paradan yararlanmasına izin verecek ve bunun yerine tüketicileri ödüllendirecek ve katılımcıları daha ilgi çekici ve alakalı reklam deneyimleri yaratmaya teşvik edecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

 

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img