“Dijital Varlıkların Sorumlu Gelişimi”: Biden’ın Yönetici Emri Açıldı

Önemli Çıkarımlar

  • Biden yönetimi, kripto para birimi etrafındaki politikaları şekillendirecek bir yönetici emri yayınladı ve imzaladı.
  • Emir, çeşitli devlet kurumlarının önümüzdeki aylarda kripto düzenlemesi hakkında raporlar sunacağı anlamına geliyor.
  • Emir, diğer konuların yanı sıra bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) olasılığını kapsamlı bir şekilde tartışıyor.

Bu makaleyi paylaş

Biden yönetimi, önümüzdeki aylarda ABD hükümetinin kripto politikasını belirlemeye yardımcı olacak bir icra emri yayınladı.

Sipariş Yeni Politikalar Yaratacak

Bugün erken saatlerde, Başkan Joe Biden uzun zamandır beklenen bir anlaşmayı imzaladı. icra emri kripto para birimi düzenleme stratejisi hakkında. “Dijital Sektörün Sorumlu Gelişiminin Sağlanmasına Yönelik Yürütme Düzeni” başlıklı Varlıklar” belgesi, öncelikle çeşitli devlet kurumlarından kripto para birimleri, dijital varlıklar ve blok zinciri veya dijital defter teknolojisi için araştırma ve yeni politika önerileri talep ediyor.

Kripto geliştirmenin büyük ölçüde “mevcut yerel yasalar ve düzenlemeler kapsamında” bulunduğunu, ancak “büyüyen geliştirme ve benimsemenin yanı sıra tutarsız kontrollerin” koordineli bir hükümet yaklaşımının oluşturulmasını gerektirdiğini belirtiyor.

Siparişte tartışılan bazı planlar kripto para birimine kısıtlamalar getirebilir. Emir, hükümetin tüketicileri, yatırımcıları ve işletmeleri korumayı, finansal istikrarı korumayı, yasadışı finansmanı kısıtlamayı ve ulusal güvenlik risklerini azaltmayı amaçladığını söylüyor.

Diğer politikalar kripto gelişimini teşvik ediyor gibi görünüyor. Emir, hükümetin ABD liderliğini güçlendirmeyi, güvenli ve uygun maliyetli finansal hizmetler yaratmayı ve dijital varlıklar ve ödemeler alanındaki teknolojik gelişmeleri desteklemeyi planladığını söylüyor.

Emir aynı zamanda enerjiye de değiniyor ve “bazı kripto para madenciliğinden kaynaklanan iklim etkilerini ve çevre kirliliğini” azaltan teknolojilerin teşvik edilmesi gerektiğini kabul ediyor.

Önümüzdeki 90 ila 210 gün (3 ila 7 ay) boyunca yukarıda belirtilen hedefler doğrultusunda çeşitli raporlar üretilecektir.

CBDC’ler İnceleniyor

Emir ayrıca merkez bankası dijital para birimleri veya CBDC’ler hakkında bir politika da ana hatlarıyla belirtir. Böyle bir varlık muhtemelen ABD doları tarafından desteklenecek ve merkez bankası (yani ABD Federal Rezerv Sistemi) tarafından ihraç edilecektir.

Yürütme emri, ABD’nin bir CBDC oluşturacağına söz vermese de, Biden yönetiminin bir CBDC’nin “araştırma ve geliştirmeye en yüksek aciliyeti” koyduğunu söylüyor. Yönetimin bir CBDC başlatmak için gereken eylemleri “eğer bunu yapmak ulusal çıkara uygun kabul edilirse” değerlendireceğini de ekliyor.

Ayrıca, sipariş küresel stablecoin çabalarını tartışıyor. Biden yönetimi, uluslararası CBDC konuşmalarında ve pilot projelerde “Amerika Birleşik Devletleri liderliğini sergilemeyi hak ettiğini” söylüyor ve G7 ve G20 gibi gruplarla ilişki kuracağını söylüyor.

Emir, çeşitli kurumların bir Amerika Birleşik Devletleri CBDC’si ile ilgili raporları 180 ila 210 gün içinde göndermesini talep ediyor. Federal Rezerv daha önce Ocak ayında bir CBDC raporu yayınlamıştı.

Çeşitli Ajanslar Dahildir

Emir, politikaların uygulanmasında yer alacak devlet kurumlarını ve yöneticileri listeler. Çalışma, Ticaret, Enerji ve İç Güvenlik Bakanlarının yanı sıra Dışişleri Bakanı ve Hazine Bakanı da sürece dahil olacak. ABD Başsavcısı da katılacak.

Çevre Koruma Ajansı ve Ulusal Bilim Vakfı başkanları da dahil olmak üzere diğer çeşitli kurumların müdürleri, idarecileri ve başkanları da sürece dahil olacak.

Mali kuruluşlar toplantılara katılabilir. Davet edilen kurumların listesi, Federal Rezerv, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) ve Mali Müşavirlik Ofisini içerir ancak bunlarla sınırlı değildir. Para Birimi (OCC).

Kripto fiyatları, sipariş haberlerinden faydalanmış gibi görünüyor. Piyasanın tüm kapitalizasyonu son 24 saatte %6,2 artarken, Bitcoin’in kendisi aynı zaman diliminde %8,3 arttı.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve diğer kripto para birimlerine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img