Dikkat edilmesi gereken beş büyük blockchain şirketi?

Bitcoin ilk ortaya çıktığında, altta yatan ama önemli blok zinciri teknolojisi tarafından desteklenen türden biriydi. Kripto alanı geliştikçe, daha birçok blok zinciri başlangıcı ön plana çıkıyor.

Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok kişi ile, özellikle göze çarpmaya değmeyecek herhangi bir şeyi belirlemek zor olabilir. Bu kılavuzda, izleme listenizde olması gereken beş blockchain girişimini ele alıyoruz.

Mimblewimble, Grin ve Beam

Mimblewimble gerçekten heyecan verici bir proje. Teknolojisi inanılmaz derecede karmaşık ve süregelen ölçeklenebilirlik sorununa bir çözüm sunuyor .

Özellikle Mimblewimble’ı uygulayan iki kripto projesi var: Grin ve Beam.

Mimblewimble üç temel şey yapmayı amaçlamaktadır:

  • Ölçeklenebilirliğe bir cevap vermek. Bunu, zincirin boyutunu küçülten blockchain budama yoluyla başarır.
  • Gizliliği önemli ölçüde artırmak için. Bu işlem, herhangi bir adres ve aracı bilgi kaldırılarak işlemlerin tek bir harmanlanmasıyla yapılır.
  • Blockchain’in geçmiş verilerinin çoğuna erişmeden tüm blok zincirinin doğrulanmasını sağlamak için.

Teta

Teta, dikkat edilmesi gereken blockchain girişimlerinden bir diğeri.

Theta benzersiz bir projedir ve son zamanlarda ana ağını başlatmıştır. Theta 2018’in başında kuruldu ve e-spor akışı ve Twitch rakibi Sliver.tv tarafından destekleniyor .

Kısacası, Theta projesi, veri akışı düğümler üzerinden paylaşmanın yanı sıra akış verileri etrafında dönen bir blok zinciri tasarladı. Theta projesi, tokenize bant genişliği paylaşım sistemi ile yüksek kalitede akışlar sağlamayı amaçlamaktadır. Video akışları için özel olarak oluşturulmuş bir zincir dışı ‘Kaynak Odaklı Mikroödeme Havuzu’ kullanır. Kullanıcılar zincir dışı işlemler kullanarak mikroödeme havuzundan para çekebilirler. Sistem ayrıca çift ​​harcama saldırılarına karşı dayanıklıdır .

Theta Fuel (TFUEL) tıpkı Ethereum ağının destek için ‘gaza’ nasıl güvendiği gibi ağın finansmanı için kullanılır. Sliver.tv, Fortnite Showdown kazananlarına TFUEL tokenları vermeye başladı . Sliver.tv platformu, bant genişliğini paylaşan 500.000’den fazla kullanıcıyla aylık üç milyon etkileyici etkin kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Karşılık gelen işlemler Theta testnet blok zincirinde gerçekleşti.

ICON

ICON , göz önünde bulundurulması gereken blockchain girişimlerinden bir diğeri. ICON, harici şirketlerin ICON’un yerel blok zincirini geliştirmelerine olanak tanıyan Güney Kore merkezli bir platformdur. ‘ Güney Kore Ethereum ‘ olarak adlandırıldı .

Başlangıçta ICON bir ERC-20 jetonu olarak piyasaya sürüldü, ancak daha sonra ICON’un yerel blok zincirine taşındı. Farklı blok zincirlerini tek bir ekosistemde birleştirmeyi amaçlayan iddialı bir projedir.

Etkin bir şekilde merkezi olmayan bir blok zincir ağı olmayı hedefliyor.

Kullanımı sayesinde akıllı sözleşmeler , farklı blockchains birbirleri ile etkileşim mümkün olacak. Bunu yaparken ICON, birleşik bir blok zincir ağı aracılığıyla, çeşitli sektörlerden kullanıcıların bir arada bulunabileceği bir platform haline gelmesini umuyor. Coinsilium, Kenetic Capital ve Pantera Capital gibi büyük şirketlerin destekçilerini zaten çekti.

Neo

Blockchain girişimleri arasında ortak bir tema var, bu da birçoğunun başkaları tarafından inşa edilebilecek bir platform geliştirmek istemesi. Neo bu konuda farklı değil. Neo’nun hayatı, ‘Çin’in ilk blockchain platformu’ olarak anılan AntShares olarak başladı.

Geliştirici dostu, çevre dostu ve topluluk dostu olmaktan gurur duyar. Bu, Neo’nun birden fazla dilde erişilebilir olduğu, enerji israfının olmadığı ve Neo tabanlı projeleri desteklediği anlamına gelir. Bu, merkezi olmayan akıllı sözleşmelere dayalı dijital bir ekonomi oluşturmaya odaklanan blok zinciri tabanlı bir protokoldür.

Ağ, bir ‘ Bizans hata toleransı ‘ sistemi üzerinden çalışır. Kısacası, bu, insanların ağın minimum dengesinin korunmasını sağlamak için bir ‘muhasebeci’ atayabilecekleri anlamına gelir. ‘Muhasebeci’ daha sonra blok zincirindeki bilgileri doğrular – düğümlerin üçte ikisi muhasebeciyle aynı fikirde olursa, fikir birliği sağlanır ve bilgi doğrulanır. Eğer fikir birliğine varılamazsa, bir karara varmak için yeni bir muhasebeci tayin edilecek ve süreç tekrarlanacaktır.

Talep Üzerine

Talep Üzerine Ağ çok dikkat başka blockchain başlangıç değer. POA ağı, Ethereum için bir yan zincir uygulamasıdır – ancak başlangıçta kendi genel blok zinciri olarak tasarlanmıştır. Kendi genel blok zinciri olarak tasarlandığından, aynı zamanda kendi fikir birliği yöntemi olan ‘Yetki Kanıtı’ (PoA) da vardır.

PoA konsensüs yöntemi noter bir sistem kullandığından diğer konsensüs yöntemlerinden farklıdır. Bu, güven ile ilgili sorunları çözmek için kullanılır. Talep Üzerine ağına isterseniz öncelikle tam bir ‘bir ‘Doğrulayıcı’ olmak Know-Sizin-Müşteri ‘ (KYC) testi. Ayrıca noter veritabanına da kayıtlı olmalısınız ve bu kimlik platformda kullandığınız kimliğe uygun olmalıdır.

Bu anonimliği ortadan kaldırır, ancak teoride, doğrulayıcıların kamuya açıkken itibarlarının kirlenmesini istemeleri daha az olasıdır.

İlgili üçüncü taraflar, açık kaynak verilerini kullanarak bir doğrulayıcının kimliğini çapraz doğrulayabilir. Bununla birlikte, sistemin doğası gereği, ağ merkezsiz değildir – ancak bu, POA ağının sistemine daha fazla güven getirmek için yapılan bir fedakarlıktır.

Araştırma yapmanın bedeli

Herhangi bir kripto para birimi, proje veya şirket önermiyoruz ve bu nedenle herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmanızı yürütmek akıllıca olacaktır.

Kripto alanı herkesin bildiği gibi uçucudur ve para kaybeden insanlar için kötüdür. Nihayetinde üstlendiğiniz kararlardan siz sorumlusunuz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img