Doge Coin Nedir?

Dogecoin, teknikler ve tartışmaların hikayelerinden bıkmış dinleyiciler arasında kripto para birimlerine “daha ​​hafif” bir yaklaşımı popülerleştirme çabası olarak ortaya çıktı.

Coin maskotu olarak şaka parası olarak ortaya çıkan bu coin, yaratıcıları Billy Markus ve Jackson Palmer, daha büyük ve daha ciddi oyuncularla aynı seviyede işlevsellik sunarken, eğlenceli kripto dünyasına girmek istediler. Bu, Dogecoin‘in tıpkı “ciddi” meslektaşları gibi eşler arası ödeme, dönüşüm, ticaret veya madencilik için kullanılabileceği anlamına gelir.

Dogecoin‘in arkasındaki ekip, mevcut Luckycoin‘i projelerinin teknik temeli olarak kullanarak Aralık 2013’te kuruluşunu başlattı. Luckycoin , Litecoin kripto para biriminin bir çatalıydı . DOGE ile yapılan işlemlerin merkezinde, aracı olmadan işlem yapmak için kullanılan merkezi olmayan ağlara güç veren blok zincir yatıyor . Ağdaki düğümler işlemlerin geçerliliğini kontrol eder ve çalışmaları için yeni Dogecoins şeklinde ödüller alır, yani madeni paralar topluluk üyeleri tarafından çıkarılır.

Dogecoin içeren yeni işlemler her dakika doğrulanır ve kullanıcılarına Litecoin, Bitcoin ve diğer popüler paralarla karşılaştırıldığında daha hızlı bir işlem süresi sunmasını sağlar . Sınırsız para arzı ve işlem hızları Dogecoin’i daha küçük işlemler yapmak, yardım bağışları veya ipuçları vermek isteyenler için popüler bir seçim haline getirdi. Madeni para etrafında inşa edilen topluluk, Dogecoin Vakfı‘nı , hayırsever eylemler için organizasyon ve destek yoluyla kullanımını teşvik eden ve Dogecoin’in kripto meraklıları arasındaki dost imajını güçlendirmesine yardımcı olan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak kurdu . Hızlı ve düşük komisyon kullanılarak bir çok transferlerde kullanilan para birimi olmayı başardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img