Doları Dünyanın Rezerv Para Birimi Olmak İçin Kusturursa, 4,8 Milyon Dolarlık Bitcoin Fiyatının Durumu ⋆ ZyCrypto

VanEck, bir Bitcoin’in fiyatının 4 milyon doları aşabileceğini düşünüyor.Yatırım firması, kriptonun küresel rezerv para birimi olarak doları devirmek zorunda kalacağını öne sürüyor. 2021’de piyasaya sürüldü.

Önde gelen Amerikan yatırım şirketi VanEck, dünyanın en büyük kripto para biriminin fiyatında 100 kattan fazla bir sıçrama olduğunu varsayıyor. Firmanın analizi, Bitcoin fiyatlarının en büyük tahminlerinden biri olarak geçebilecek sonuca varmak için birkaç model kullandı.

Bir BTC İçin 4 Milyon Doların Üzerinde

Mart ayının sonunda VanEck, varlıkların geleceği için parıldayan tahminlerde bulundukları “Bir Tahvil Yöneticisi Altın ve Bitcoin’e Nasıl Değer Verir” başlıklı bir yazı yayınladı. Şirketin Aktif EM Borç Başkanı Eric Fine ve Gelişmekte Olan Piyasalar Sabit Gelir Stratejisinden sorumlu Baş Ekonomist Natalia Gurushina tarafından yazılan yazı, tek bir Bitcoin fiyatının 4,8 milyon dolara ulaşabileceğini tahmin ettiler.

Onların hipotezi, Ukrayna’daki çatışmanın ve Rusya’ya uygulanan yaptırımların, rezerv varlık olarak sabit para birimlerine olan iştahı azalttığı argümanına dayanıyordu. VanEck, Bitcoin veya altının dünyadaki rezerv para birimi olarak doları devirdiği bir senaryo hayal etti. VanEck, dünyanın rezerv para birimi haline gelmesi durumunda Bitcoin’e değer vermek için bu sonuca varmak için bir çerçeve kullandı.

Bitcoin’in bunu başarması için VanEck’in yöneticileri M2 çerçevesini kullandı. “BTC’nin küresel fiyatını, yani M0 (ve M2)’nin BTC’ye bölünmesiyle küresel olarak hesaplıyoruz. Ancak konsept aynı: Rezerv veya potansiyel rezerv varlığına bölünen para yükümlülüğü ”diye yazdılar.

Hipotezlerine, bütünüyle gerçekleşebilecek veya gerçekleşmeyebilecek, oldukça olası olmayan senaryolarla başladıklarını kabul ettiler. Altın ve Bitcoin rezerv para birimi rolünü üstlenmezse, Çin yuanı gibi mevcut yükselen ulusal para birimlerinin dünyanın yeni rezerv para birimi olabileceğini savundular.

Reklam &nbsp &nbsp

Eleştirmenler

VanEck’e göre M0/M1 dar para olarak yorumlanır ve ekonomideki para arzını ölçmek için kullanılır. Genellikle yüksek likidite olarak görülen, kolayca erişilebilirken, M2 geniş kabul edilir ve düşük likiditeye sahiptir. MO çerçevesinden yararlanarak, 1 BTC’nin değeri, Bitcoin’i varlık başına 1.300.000 ABD Dolarına yerleştirirken M2, varlığa madeni para başına 4.800.000 ABD Doları değerinde bir değer verir.

Bazı Bitcoin eleştirmenleri, varlığın gelecekte dünyanın rezerv para birimi olacağı teorisinde delikler açtı. Louis Federal Rezerv Başkanı James Bullard, birden fazla para birimi ticareti yapmaktan tarihsel olarak hoşlanmadığı için Bitcoin’in dolar için bir tehdit oluşturmadığını iddia etti.

“Sadece Fed politikası için düşünüyorum, gözün görebildiği kadar dolar ekonomisi – gerçekten gözün görebildiği kadar küresel bir dolar ekonomisi – ve altın fiyatının yükselip alçalmayacağı veya bitcoin fiyatının yükselip yükselmeyeceği. Bullard, CNBC’ye “yukarı veya aşağı gidiyor, bunu gerçekten etkilemiyor” dedi.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img