Donanım Kripto Cüzdanı Trezor, Şirket E-posta Sisteminin Ele Geçirilmesinden Sonra Kullanıcıları Kimlik Avı Saldırısına Karşı Uyardı

Trezor kripto cüzdanı, kullanıcılarla e-posta iletişiminin geçici olarak durdurulmasına neden olan olası bir kimlik avı dolandırıcılığına karşı kullanıcıları uyarıyor.

Trezor şöyle diyor: cıvıldamak E-posta pazarlama şirketi MailChimp’teki bir içeriden birinin, kripto firmalarını hedef alarak hizmeti tehlikeye attığını söyledi.

“MailChimp, hizmetlerinin kripto şirketlerini hedef alan içeriden biri tarafından ele geçirildiğini doğruladı.

Kimlik avı alanını çevrimdışına almayı başardık. Kaç e-posta adresinin etkilendiğini belirlemeye çalışıyoruz.”

donanım cüzdan firması diyor ihlal giderilene kadar haber bültenini göndermeyi durduracağını. Trezor ayrıca kullanıcıların kripto cüzdan şirketinden geldiği iddia edilen e-postaları açmaktan vazgeçmeleri gerektiğini söylüyor.

“Durum çözülene kadar haber bülteni ile iletişim kurmayacağız.

Bir sonraki duyuruya kadar Trezor’dan geliyormuş gibi görünen hiçbir e-postayı açmayın. Lütfen Bitcoin ile ilgili etkinlikler için anonim e-posta adresleri kullandığınızdan emin olun.”

Donanım cüzdan firması da diyor tespit ettiği oltalama alanlarını çevrimdışına almayı başardı.

“trezor(.)us ve suite(.)xn--trzor-o51b(.)com alan adları kaldırıldı.”

Kripto para kullanıcılarını hedefleyen kimlik avı saldırılarının amacı, genellikle, hedefleri cüzdan çekirdek cümlesi veya şifreleri gibi hassas bilgileri ifşa etmeye zorlamaktır. Dolandırıcılar bilgiyi elde ettikten sonra, kripto varlıklarını hedefin cüzdanından boşaltmaya devam ederler.

Trezor tarafından açıklanan güvenlik ihlali, kripto para dolandırıcılığının arttığı bir dönemde geliyor.

Blockchain analitik firması Chainalysis’e göre, dolandırıcılar 2021’de, 2020’ye göre %79’luk bir artışla 14 milyar dolarlık kripto varlıktan kurtuldu. Blockchain analiz firması, dolandırıcılığın, doğrudan kripto hırsızlıklarından önce geçen yıl kriptoyla ilgili en büyük suç biçimini oluşturduğunu kaydetti.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Bruce Rolff/Natalia Siiatovskaia[ad_2]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img