DTÖ Genel Müdürlüğü, Blockchain Teknolojisinin Kadınlara Nasıl Fayda Sağlayabileceğini Anlatıyor ⋆ ZyCrypto

DTÖ Genel Müdürlüğü, Blockchain Teknolojisinin Kadınlardan Nasıl Yararlanabileceğini Anlatıyor

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Dünya Ticaret Merkezi’nin ilk kadın Genel Direktörü Ngozi Okonjo-Iweala, kısa süre önce blockchain teknolojisinin kadınlar için finansal atılımlar gerçekleştirebileceği bazı parlak yollara ışık tuttu. Eski Nijerya Maliye Bakanı, dünya çapında pandemiye hazırlık ve müdahaleyi finanse etmek ve denetlemek için kurulan G20 bağımsız panelinin yıl ortası toplantısında konuşan, blockchain teknolojisinin gelişini ve benimsenmesini, finansal açıdan dezavantajlı kadınları güçlendirmenin bir yolu olarak selamladı. Dünya.

Cointelegraph’ın Genel Yayın Yönetmeni Kristina’nın gündeme getirdiği gibi, toplantıya eş başkanlık eden eski Dünya Bankası Yöneticisi, canlı ve aktif, blockchain teknolojisinin özellikle pandemi döneminde ve sonrasında kadınlar için finansal katılımı nasıl destekleyebileceği sorusuna kesinlikle yanıt verdi. Köşe,

Madam Ngozi’nin şu sözleri aktarıldı:

“Tabii ki blockchain, iş yapma şekline daha fazla şeffaflık getiren ve aracıları ortadan kaldıran bir şey”….”Bence özellikle finans alanında, bunu işlemlere dahil etme yeteneği, özellikle kadınlar için faydalı olabilir. genellikle finansmana erişimden dışlanan kişilerdir. Bence bu iyi bir şey, incelememiz gereken bir şey.”

DG’den gelen yanıt, DTÖ’nün, kadınları üretim faktörlerine sahip olmaları ve zenginlik yaratmaları için yetkilendirme taahhüdünün, özellikle de artan bir marjinalleşmeyle karşı karşıya oldukları ve geleneksel finans kurumlarından kredi olanaklarına kolayca erişemedikleri ülkelerde, arka planda geldi.

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

DTÖ, blok zincirler üzerine kurulmuş halihazırda kurulmuş bir sistemi desteklemeyi düşünürse veya kredi olanaklarını daha ucuz, daha hızlı ve daha fazla hale getirmeye yardımcı olmak için dünyanın her yerindeki kadınlar için bir sıçrama tahtası olarak ortaya çıkarsa, bu tür bir müdahalenin ne şekilde olabileceği belirsizdir. erişilebilir.

Kripto ve blok zinciri ekosisteminde kadınlar da ezici bir şekilde yeterince temsil edilmiyor.

Kadınların finansal özgürlüğünün önündeki en büyük engel, dünya çapında sıkı sosyal ve dini yasaları ulusal anayasasına sızan birkaç seçkin ülkeden geldi. Blockchain teknolojisi ve şu anda üzerine inşa edilen fırsatların sayısı, cinsiyet temelinde ayrımcılık yapmayan, ancak büyüme ve yatırım kazancı için eşit fırsat sağlayan kilit bir ademi merkeziyetçilik rakamına sahiptir.

Gelecekteki zincir içi istatistikler, konu blok zincir teknolojisini benimsemek ve kullanmak söz konusu olduğunda, kadınların altta yatan endüstri ilkelerini kavramaya başlama yollarına işaret etmeye yardımcı olabilir. Gelecekte, Forbes’ta 2021’de yeni basılan 11 milyarder gibi kadınların nasıl çığır açacağını ve saflarla birlikte finansal başarıların zirvesine nasıl yükseldiğini görmek ilginç olacak.

[ad_2]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img