Ekonomik Fırsatı Geliştirmek İçin Hala Blockchain’e Bahis Oynuyorum

Dünyanın finansal altyapısını birbirine bağlayan açık bir ağ olan Stellar Geliştirme Vakfı'nın kurucu ortağı ve Baş Mimarı Jed McCaleb açıklamalarda bulundu

Jed McCaleb , Bu sektörde çalışmaya başladığımda, insanların yaşamlarını somut bir şekilde daha iyi hale getirmek için bir şeyler inşa etmeye yardımcı olabileceğim fikrine motive oldum. Finansal sistemleri dünya için faydalı olacak şekilde bağlayan bir ağ kurabilirim diye düşündüm. Çünkü teknolojinin ve internetin bize getirdiği ilerlemelere rağmen, küresel ödeme ortamı ayak uydurmadı. En iyisi, bugünün sistemi yavaş, hantal ve ücretlerle doludur. En kötüsü, milyonlarca insanı marjinalleştiriyor. Merkezi olmayan bir sistem, hızlı ve uygun fiyatlı finansal hizmetlere daha fazla erişimi olan insanları güçlendirmenin bir yolu olabilir söylemlerinde bulundu

Öngördüğüm sistematik değişikliğin zaman alacağına inanıyordum. Mevcut finansal sağlayıcılara, merkezi olmayan altyapıya bağlanmadaki değeri görmeleri konusunda meydan okumak, politika yapıcıları ve düzenleyicileri bu yeni teknolojinin faydaları konusunda eğitmek ve daha sonra değerli ağ etkileri gösteren işletmelerle bir ağ oluşturmak anıtsal bir sorundur.

Bugün, bu endüstri için önemli bir andayız. Çin ulusal bir blockchain platformunu başlatırken, dünyadaki diğerleri yavaş yavaş bu teknolojinin sunduğu potansiyele başvuruyor. Ancak son birkaç hafta ve aylar bu teknolojinin ne kadar yararlı ve tartışmalı bir şekilde gerekli olduğunu açıkça gösterdi. İnsanlar aniden dünyanın dört bir yanındaki ailenize ve arkadaşlarınıza acilen para ya da finansal destek göndermeye ihtiyaç duyduklarından sistemdeki delikler gözle görünür hale geldi. ABD’de olduğu gibi hükümetler bile, ihtiyaç duyan milyonlarca vatandaşa hızlı bir şekilde ödeme yapacak altyapıdan yoksun olduklarının farkındalar. Blok zincirlerinin daha iyi, daha verimli bir sistem oluşturma fırsatının savaşmaya değer olduğunu hatırlatmak isteriz diyerek ekledi.

Bir başka açıklama da ”İNTERNETİN BİLGİYE ERİŞİMİ DEMOKRATİKLEŞTİRDİĞİ GİBİ, BU TEKNOLOJİNİN FİNANSAL SİSTEME ERİŞİMİ DEMOKRATİKLEŞTİRMESİ GEREKTİĞİNE İNANIYORUM”. dedi.

Konsensüs’te sanal sahneyi almaya hazırlanırken: Kripto para birimlerinin evrimi hakkında konuşmak için dağıtıldığımda, on yıl içinde bu teknolojide çok çalıştığım halde, bu teknolojiyi yapan temel fikirlerin zorlayıcı sabit kalır. İşte bu yüzden blok zincirlerin (hala) nasıl daha güvenilir, erişilebilir ve bağlantılı bir dünya inşa ettiğimizin cevabı olduğunu düşünüyorum dedi.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img