El Salvador Başkanı, Ülkenin Bitcoin (BTC) Kabulünü Araştıracak Yasa Tasarısı Üzerine ABD Milletvekillerine Saldırdı

ABD’li milletvekilleri, Devlet ve Hazine Departmanlarının El Salvador’un Bitcoin’i (BTC) yasal ihale olarak kabul etme kararının neden olduğu potansiyel riskleri “incelemelerini ve azaltmalarını” gerektirecek yeni bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyorlar.

Idaho’dan Cumhuriyetçi Senatör Jim Risch, yeni bir basın bülteni tasarının hükümetin “Çin ve organize suç örgütleri gibi kötü niyetli aktörlerin potansiyel olarak güçlendirilmesi” ile ilgili riskleri incelemesini gerektireceğini söyledi.

Risch, New Jersey’den Demokrat Senatör Robert Menendez ve Louisiana’dan Cumhuriyetçi Senatör Bill Cassidy ile birlikte “El Salvador Yasasında Kripto Para Birimi için Hesap Verebilirlik” başlıklı tasarıya sponsor oldu.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele patlatılmış Twitter’daki olası mevzuat.

“ABD Hükümeti özgürlükten yana DEĞİLDİR ve bu kanıtlanmış bir gerçektir. Bu yüzden özgürlüğü savunacağız. Oyuna başla! Bitcoin FU parasıdır!”

ABD Hükümetinin burada yaptığımız şeyden korkacağını asla en çılgın rüyalarımda düşünmezdim. pic.twitter.com/QgJPa70mn0

— Nayib Bukele (@nayibbukele) 23 Mart 2022

El Salvador, Bitcoin’i ilk olarak geçen Eylül ayında yasal ihaleye çıkardı ve o zamandan beri hazinesinde düzenli olarak BTC biriktiriyor.

Buna karşılık, ülkedeki binlerce insan BTC politikasını ve Başkan Bukele tarafından benimsenen diğerlerini protesto etmek için sokaklara döküldü.

Kasım ayında, El Salvador hükümeti yeni bir fütüristik “Bitcoin City” projesi için planlarını açıkladı.

Hükümet, şehri finanse etmek için BTC tahvillerini çıkarmayı planlıyor ve Bitcoin geliştirme firması Blockstream ile onları yatırımcılara hazırlamak için bir araya geldi.

Ancak, bu tahvillerin kullanıma sunulmasının yasal gecikmelerle karşı karşıya olduğu bildiriliyor.

Bukele, Şubat ayı sonlarında Bitcoin ile ilgili bir dizi yasal reformu duyurdu, ancak yerel yayın La Prensa Grafica raporlar ülkenin Kongresi, tahvilleri fiilen uygulamak için gerekli yasaları henüz almadı.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Naeblys/Chuenmanuse[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img