El Salvador’un Liderliğinden Sonra Yasal İhale Olarak Bitcoin’e Dönen Dünyada Artan Bölge Sayısı ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp Tüm dünyada, El Salvador boğayı boynuzlarından yakaladıktan sonra Bitcoin benimseme planları hız kazanıyor. Portekiz ve Honduras’taki bölgeler Bitcoin’i benimsemeyi düşünen en son bölgeler. ABD’deki belediye başkanları maaşlarını Bitcoin olarak kabul etmeye başladılar. devletler, bunları vergi ödemesi olarak kabul edip etmemeyi tartışıyorlar.

Bir sonraki ülkenin Bitcoin’i sınırları içinde yasal ihale olarak kabul etmesi için yarış sürüyor. Ulusal hükümetler belirsiz bir yaklaşım benimserken, bölgeler her şey dahil olmak üzere somut planlar ortaya koyuyor.

Portekiz ve Honduras – Bitcoin ile Flört

Miami’deki Bitcoin 2022 Konferansı’nda üç konuk, Bitcoin’in benimsenme oranını katılımcılarla paylaşmak için sahne aldı. Portekiz, Madeira Başkanı Miguel Albuquerque, popüler turizm destinasyonunun kısa süre içinde Bitcoin’e döneceğini açıkladı.

Albuquerque, “Geleceğe inanıyorum ve Bitcoin’e inanıyorum” dedi. Ulusal hükümetin desteğine sahip olup olmadığını teyit etmese de, Bitcoin alım satımlarının gelir vergisine tabi olmadığını, tüzel kişilerin %5 vergi indirimi olduğunu belirtti. İyimserliği ve yorumları, yüklü kalabalıktan bir alkış aldı.

Honduras’taki bir bölge olan Próspera’dan bir delege, ülkenin merkez bankasının kripto para birimlerine karşı sert duruşuna rağmen ülkenin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin kendi yetki alanlarında çalışmasına izin vereceğini duyurdu. “Özel Ekonomik Bölge”, herhangi bir sermaye kazancı olmaksızın vergilerin Bitcoin olarak ödenmesine izin verir. Temsilcinin konuşmasına göre, yabancı uyrukluları yargı alanından Bitcoin tahvilleri başlatmaya davet etme planları var.

Etkinlik sırasında Meksikalı Senatör Senatör Indira Kempis sahne aldı ve ülkesinin Bitcoin planlarını anlattı. Kempis, önümüzdeki aylarda Meksika’da kripto para birimi düzenlemeleri için bir yasa tasarısı sunmayı planladığını belirtti.

Reklam &nbsp &nbsp

Kempis kalabalığa, “İki ay içinde fintech ve para yasalarındaki düzenlemeleri değiştirmek için mevzuat önereceğiz” dedi. Meksika cumhurbaşkanı, Bitcoin’i yasal ihale olarak kullanmayla ilgili soruları yanıtlamaktan çekinerek 2021’de meraklıların kalbini kırdı.

Diğer Bölgelerdeki Gelişmeler

ABD’de kripto para birimlerinin benimsenmesi, eyaletlerin dijital bir devlet unvanını kazanmak için mücadele etmesiyle çılgın bir hıza ulaştı. Colorado Valisi, devletin vergi ödemeleri için kripto paralara yönelmek üzere olduğunu açıkladı ve hareketi “dijital devlet olma yolunda bir sonraki mantıklı adım” olarak nitelendirdi.

New York Belediye Başkanı Eric Adams, maaş çeklerini kripto para biriminde alacağını açıkladıktan sonra kripto para birimini çılgına çevirdi. İzole bir olay değil, Miami’den Francis Suarez ve Portsmouth Şehri gibi diğer belediye başkanları Bitcoin’i kabul etti.

Spor yıldızları da hizmetleri için ödeme olarak Bitcoin’e geçme arzusunu belirttiler. Odell Beckham, NBA’den Klay Thompson, Andre Iguodala ve Cade Cunningham ile birlikte maaşının büyük bir kısmını Bitcoin olarak kabul edeceğini belirtti. UFC, kripto para birimlerinde savaşçı bonusları ödeme hareketiyle işleri bir adım öteye taşıdı.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img